Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray'da son günlerin en çok merak edilen konusu açıklığa kavuştu; Bruma kalıyor.

21 yaşındaki Portekizli futbolcu Bruma için bir süredir PSV Eindhoven ısrar ederken, Galatasaray ile bir türlü anlaşamamıştı. Transfer bütçesinin 20 milyon olduğunu ifade eden PSV, pazarlığa 3.2 milyon eurodan başlamış, bonuslarla birlikte 6 milyon euroya kadar çıkmıştı. 8 milyon euroda ısrarcı olan Galatasaray Yönetimi ise köprüleri atmıştı.

Ancak işi kaşıyan ve Bruma'nın aklını çelen menajeri Balde bu transferle kendisine yeni bir komisyon sağlamak için işin peşini bırakmadı. Galatasaray Yönetimi bu noktada teknik direktör Jan Olde Riekerink'in görüşüne başvurdu. Hollandalı teknik adamın, kampın parlayan ismi Bruma için, "Takımda mutlaka kalmasını istiyorum. Satacaksak bir sene sonra 20 milyon euroya göndeririz" demesi üzerine pazarlık sürecinin sonlandırılması kararını aldı.

Böylece Galatasaray, 21 yaşındaki Portekizli futbolcuyu elinde tutarak parlatmaya çalışacak. Bu kararın alınmasında Bruma'nın satılması durumunda yerine yeni bir transfer ihtiyacının doğması ve gelecek oyuncunun, 1.2 milyon euro kazanan Portekizli genç futbolcu Bruma'ya göre ücret konusunda sorun yaratabileceği düşünülerek bu karar alınmış oldu.

(Milliyet)