Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Siyah-beyazlılarda takımdan ayrılmak için tüm şartları zorlayan Jose Sosa'nın alternatifi bulundu. Takımla birlikte idmanlara çıkmasına rağmen Arjantinli oyuncunun ayrılma ihtimali nedeniyle harekete geçen Beşiktaş yönetimi, 10 numara mevkii için gözünü Brezilya'ya dikti. Siyah-beyazlılar Santos'la 1 yıllık sözleşmesi kalan Lucas Lima için resmi teklifini iletti. Santos'a 2 milyon euro'su peşin 4 milyon euro'su ise 2 yılda ödenmek üzere toplamda 6 milyon euro önerildi. Brezilya ekibi ise 6 milyon euro'nun tamamının tek seferde ödenmesini talep etti.

Jose Sosa'nın takımdan ayrılması durumunda en azından 5 milyon euro civarında bir rakam bekleyen Beşiktaş ise Arjantinli oyuncudan gelecek rakamı ancak Lucas Lima için aktarabileceklerini Brezilya ekibine iletti. Sosa'dan gelecek rakamın ve sürecinin netleşmesi ise Beşiktaş'ın Lucas Lima transferini daha netleştirecek

KAFASINA GÖRE GiDEMEZ
Beşiktaş Asbaşkanı Deniz Atalay, Jose Sosa'nın yalnızca kendi isteğiyle takımdan ayrılamayacağını söyledi. Atalay, "Sosa'nın 2 sene daha sözleşmesi var, 'Ben memnun kalmadım gidiyorum' deme şansı yok. Biz 'Seninle çalışmayacağız' dediğimiz zaman, 'Sözleşmemin koşullarını yerine getirin' diyor. Aynı şey futbolcu için de gerekli, 'Ben gidiyorum' diyerek kimse gidemez" dedi.

(Fotomaç)