Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, verdiği röportajında transfer konusuna açıklık getirdi. Takımın genel durumu hakkında da konuşan Portekizli teknik adam, 10 numara transferinde topu başkan Aziz Yıldırım'a attı.

İşte Vitor Pereira'nın açıklamaları:

Darbe girişiminin yaşandığı akşam ve sonrasında neler hissettiniz?
- Uyumadığımız, çok endişeli olduğumuz bir geceydi. Ailemizi ve çocuklarımızın güvenliğini düşündük. Son günler çalışmamız açısından kolay geçmedi. Burada maça odaklanmamız mümkün değildi. O gecenin etkisini atamamıştık. Buraya çok az alternatifle geldik. Gençler çoğunluktaydı. Fernandao çıkıyor, Stoch'u oyuna almak zorunda kalıyordum. Takımın yarısı yoktu.

"PARA, BENiM PARAM DEĞiL"
Geçen yıl da zorlu kuralar vardı Fenerbahçe için. Kura şanssızlığı için neler diyeceksiniz?
- Porto'yu çalıştırırken 32 takım içerisinde Manchester City'yi çekmiştik. O yüzden ben izlemiyorum bile kuraları. Mücadeleci, çekişmeli bir maç olacak.

Kadro hakkında kararlarınızı verdiniz mi?
- Karar vermek zorundayım. Sparta Prag karşısında ilk defa çok oyuncuya süre verebildim. Lyon maçı bizim için çok önemli olacaktı. O maç yerine darbe girişimi oldu. Bizim planlarımızı sarsan bir durum oldu...

10 numara konusunda girişimler ne durumda?
- Bunu göreceğiz. Başkana sormak gerek. Para benim param değil...

Aatıf forvete alternatif olarak mı görev yapacak?
- Forvet arkası oynayacak.

"SKRTEL 3-4 HAFTA ERKEN GELMELİYDİ"
Skrtel'in durumu ne?
- Martin Skrtel'in 3-4 hafta önce gelmesi ideali olurdu. Monaco maçına hazır olur mu, göreceğiz...

Fernandao fiziksel olarak şişman görünüyor...Van Persie hazır olacak mı Monaco maçlarına?
- Salih de şişman, diğerleri de şişman, hepsi şişman o zaman. Şişman değil, kuvvetli ve kas çalışıyor... Çok daha iyi duruma gelecektir zamanla... Robin van Persie fitness çalıştı. Maçlarda göreceğiz durumunu...

Salih Uçan bu sezon hazırlıklarında iyi göründü. Siz nasıl görüyorsunuz?
- Salih Uçan çok iyi bir oyuncu. Fizik olarak daha iyi noktaya gelirse çok daha iyi olacak. Oynamadığı bir sezondan geliyor. Sürekli maç oynamaya ihtiyacı var. Böylece çok daha iyi olabilir. Onun en iyi seviyeye ulaşacağına inanıyorum.

(Hürriyet)