Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Darbe girişimini protesto etmek için meydanda toplanan vatandaşlarla birlikte olmak için gelen Trabzonsporlu yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular büyük bir kalabalık arasında platforma güçlükle çıkabildi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla halkla birlikte olan bordo-mavililerde, kulüp başkanı Muharrem Usta ve takım kaptanı Onur Recep Kıvrak halka seslendi.

ONOR: "KEFENİZMİLE CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ"
Sözü ilk olarak Trabzonspor Kaptanı Onur Recep Kıvrak aldı. Onur, burada konuşmaktan çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, "Size ülkem adına çok teşekkür ediyorum. Bu vatan için canı feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sizler olduğunuz sürece bu ülke bu memleket daha iyi yerlere geleceğinden eminim. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür etmek istiyorum. Dik duruşuyla nasıl bir lider olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Son olarak Cumhurbaşkanımızın bir sözü ile sözlerimi tamamlamak istiyorum, 'Ben kefenimle yola çıktım' dedi. Biz de kefenimizle onun arkasındayız" ifadelerini kullandı.USTA: "BU ZORLUĞUN ALTINDAN HEP BİRLİKTE KALKACAĞIZ"
Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta ise içinde bulunduğumuz durum maalesef çok zor olsa da biz hep birlikte gerçekten muhteşem bir ülkenin muhteşem evlatları olduklarını belirterek, "Hepimiz kardeşiz, hepimiz birbirimizin koluna girmişiz hiçbir siyasi görüş farklılığı olmadan hiçbir etnik ve mezhep farklılığı olmadan bu zor günde ülkemizin içinden geçmiş olduğu bu zor günlerde birlik ve beraberliğimiz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz 60 darbesini gördü, bizler 80 darbesini yaşadık. Arada muhtaralar gördük. Ama böylesini hiç görmedik. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bomba atıldı. Benim önerim olmuştu; ne olur buraların hepsini düzeltmeyelim, tarihe bir miras kalmak üzere burada bir müze inşa edelim. Bizden 100 sene sonra, bin sene sonra yaşayanlar bu ülkenin nasıl ayakta kaldığını ne büyük badireler atlattığına şahit olabilsinler. Hep birlikte bu zorluğun altından kalkabileceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Takımımız yarın kampa gidecek. Onlar da size selam olsun diye buradalar. Onları yarın uğurlayacağız" dedi.

"BİZ BİRİZ BİRLİTEYİZ"
Zor bur süreçten geçtiklerini belirten Usta, sözlerini şöyle tamamladı:
"Zor bir süreçten geçiyoruz. Ama bu millet hiçbir ayrım yapmadan olağan üstü bir refleksle bundan sonra çoluk çocuğumuzun arkadan gelen neslin çok daha sağlıklı yaşayacağı ülkeyi inşa etmek için devasa bir imza attılar. Her birine şükranlarımızı sunuyoruz. Şehitlerimizi buradan yad ediyoruz. Yaralanan bütün vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a gerçekten burada liderliği dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz. Tankların sesi gümbür gümbür olduğu o gece bütün parti liderlerinin Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bütün siyasilerin vermiş olduğu desteğe çok teşekkür ediyoruz. Biz biriz. Birlikteyiz, bütünüz. Bu vatanın yarınlara demokratik bir şekilde demokrasiyi daha büyüterek çıkması için nöbetteyiz. Hep birlikte yarını inşa etmek için yolculuktayız. Geleceğimizin teminatı olan sizlere bütün vatandaşlara Türkiye'nin dört bir tarafından nöbette olan herkese buradan selamlarımızı sunuyoruz."

Yapılan konuşmaların ardından Trabzonsporlu yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak alandan ayrıldılar.

BAŞKAN USTA, TWİTTER HESABINDAN TRANSFER MÜJDESİ VERDİ
Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, halka seslendikten hemen sonra sosyal medyadan taraftarlara müjdeyi verdi. Usta kendisine ait Twitter hesabından, "Atmosferi bozmamak adına transfere değinmedik ama hepimizin istediği oyuncumuz yolda... Yolu biraz uzun ama geliyor" açıklamasını yaptı.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın Twitter hesabından müjdesini verdiği oyuncunun ise Amerikan Ligi takımlarından Dallas forması giyen Fabian Castillo olduğu öğrenildi.