Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kırmızı lacivertli ekip, karşılaşmanın hemen başında Erdoğan Yeşilyurt ve Recep Yemişçi ile üst üste pozisyonlar buldu, ancak değerlendiremedi.

Maçın 35. dakikasında ise Göksu Türkdoğan çift sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Altınordu, mücadelenin 55 dakikalık bölümünü 10 kişi oynamasına rağmen rakibi karşısında iyi bir mücadele ortaya koydu ve maç 0-0 sona erdi.

Epe Sahası'ndaki karşılaşmada Altınordu şu kadroyla mücadele etti: Erce Kardeşler (Dk. 46 Murat Hocaoğlu), Kerim Alıcı (Dk. 85 Fatih Aktay), Sinan Osmanoğlu (Dk. 46 Mehmet Ozan Tahtaişleyen), Recep Yemişçi, Emre Kara (Dk. 46 Yusuf Acer), Serkan Göksu (Dk. 79 Alican Özfesli), Arif Morkaya (Dk. 46 Kenan Karışık), Umut Sözen (Dk. 53 Üstün Bilgi), Erdoğan Yeşilyurt (Dk. 46 Barış Alıcı), Sertaç Çam (Dk. 65 Yusuf Yalçın Arslan), Göksu Türkdoğan.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu şöyle konuştu:

"İlk hazırlık maçımızdı. Yoğun bir antrenman dönemindeyiz. Maç var diye tempomuzu düşürmedik. Bugün gerçekten güzel bir mücadele ortaya koyduk. Yeni katılan arkadaşlarımız var. Bu uyum sürecini hızlı bir şekilde geçiyoruz. Bugün çok güçlü bir takımla oynadık ve onlara savunma anlamında iyi karşılık verdik. 20. dakikadan sonra topa da sahip olmaya başladık. Rakibe ilk yarı 1 tane gol pozisyonu verdik, bizim de 2-3 tane vardı. İlk yarı 10 kişi kaldıktan sonra oyunun hakimiyeti rakibe geçse de bizim hücuma çıkışlarımızda yakaladığımız pozisyonlar vardı, değerlendiremedik. 90 dakikaya baktığımızda yaklaşık 3'te 2'sini 10 kişi oynadık. Buna rağmen rakipten daha üstün oynayan, daha çok pozisyona giren takım bizdik. İlk maçımız olmasına rağmen gerçekten olumlu sinyaller var. Bu kampı en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bu yoğun tempo içerisinde maç bizim için verimli geçti."

Altınordu, 26 Temmuz Salı günü bir başka Hollanda ekibi FC Den Bosch, 29 Temmuz Perşembe günü ise yine Hollanda takımı FC Oss ile karşılaşacak.