Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni futbol sezonunda kaptanlık pazubandını hangi oyuncunun taşıyacağı belli oldu. Adana Demirspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri'nin takımla yaptığı toplantının ardından kaptan olarak Gökçek Vederson belirlendi.

Sözeri, Brezilya asıllı Türk oyuncunun tecrübelerinden daha çok faydalanmak istediklerini kaydetti.

Vederson’u, yaptıkları istişare sonucunda kaptan olarak belirlediklerini aktaran Sözeri, "Kendisi çok tecrübeli ve önemli bir isim. Bu kararımızda Türkçe’yi çok iyi konuşuyor olması da etkin rol oynadı. Saha içindeki liderimiz Vederson olacak. Özellikle genç oyuncularımıza çok yardımcı olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Takımda kaleci Fevzi Elmas ikinci kaptan, forvet oyuncusu Mickael Pote de üçüncü kaptan olarak belirlendi.

YENİ KAPTANA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Takımın yeni kaptanı Vederson'a sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.

Sürpriz karşısında çok duygulanan Gökçek Vederson, doğum gününü kutlayan herkese teşekkür etti.

Aynı gün içerisinde çifte sürprizle karşılaştığını ve takım olma ruhunu şimdiden hissettiğini belirten Vederson, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün 34. yaş günümü böylesine önemli bir camiada kutluyor olmak ayrı bir gurur vesilesi. Hocamız takım kaptanı olarak da beni seçtiklerini söyleyince çok mutlu oldum. Mavi-lacivertli takıma bütün tecrübelerimi aktarmak ve başarılı olmak için elimden geleni yapacağım. Bu gurura layık olacağım. Herkese çok teşekkür ederim."