Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kaptan Tolga Zengin geçtiğimiz hafta Türkiye'de yaşanan olaylar ile ilgili olarak "Demokrasiye ve ülkesine sahip çıkan tüm vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Bu talihsiz olaydaki şehitlerimize rahmet diliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Tecrübeli kaleci takımdan ayrılan futbolcular için de ''yeri dolmayacak oyuncu yoktur'' dedi.

A Milli Futbol Takımı'nda yaşanan prim krizine de değinen Tolga ''bu primleri futbolcular belirlenmiyor. Bir yönetim var onlar karar veriyor. Ama her şey dışarıdan göründüğü gibi değil'' diye konuştu.

2.kaptan Necip Uysal ise Kosova Milli Takımı'ndan teklif aldığını ama tercihini Türk Milli Takımı'ndan yana kullanacağını belirtti.

Tolga Zengin ve Necip Uysal'ın açıklamaları şu şekilde:

TOLGA ZENGİN'İN AÇIKLAMALARI..
"Demokrasiye ve ülkesine sahip çıkan tüm vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Bu talihsiz olaydaki şehitlerimize rahmet diliyoruz. Tüm ülke olarak çok güzel yanıt verdik. İnşallah bunu da atlatırız. İnşallah hep birlikte güzel günler yaşarız. Ülkemizin bu şekilde değil de güzelliklerle anılmasını istiyoruz."

''GÜZEL BİR ORTAMDA KAMP YAPIYORUZ"
''Güzel yerde kalıyoruz. Havası, suyu her şeyi güzel, çalışma adına çok iyi bir yer. En azından kazasız belasız gidiyor. Tolgay'ın dün bir sakatlığı oldu. Çok üzüldük. Ama O da birkaç gün içinde salonda çalışmalara başlayacak. Bir hafta, 10 gün içinde de takımla çalışmalara başlayacak."

''GOMEZ VE SOSA'NIN GİTMESİNİN TERÖR İLE ALAKASI YOK"
"Gomez ve Sosa'nın geçen seneki şampiyonlukta büyük emekleri var. Gitmelerini istemeyiz, keşke kalsalardı. Ne yönetim ne hoca ne bizim, aldıkları kararlarda yapacağımız bir şey yok. Bunların terör ya da başka konularla alakası yok. Terör her yerde var. Dün Almanya'da da üzücü bir olay yaşandı. Fransa'da yaşandı. Dünyanın her yerinde bu tarz olaylar yaşanıyor. Onları da anlayışla karşılamak lazım, aileleri var. Ben olsam böyle bir karar almam. Onların kendi yaşantıları ancak gittikleri yerde de bu tür olaylar olabilir. Küresel bir şey."

''REKABET BİZİ DAHA YUKARILARA TAŞIYACAK"
"Boyko ve Fabricio çok iyi kaleciler, genç Utku da ileriye dönük iyi kaleci. Altyapıdan gelen Veysel ve Hüseyin de var. Onlar da iyi yerlere gelecektir. Hepimizin içinde rekabet var. Bu rekabet bizleri daha yukarılara taşıyacak. Rekabet olması gerekiyor. Biz elimizden geleni yapıp çalışacağız. Kim hak ediyorsa o oynayacak. Sakatlık olmadan gidiyoruz. Bütün kalecilerin performansı üst düzey. Kaleci antrenörümüz de daha önce takımımızın formasını giymiş bir isim. Her şeyden önce çok iyi insan. İletişimi çok iyi. Antrenmanları da çok iyi."

''OYUNCULAR AYRILINCA VATAN HAİNİ İLAN EDİLMEMELİ"
"Futbolun içinde olan şeyler. Gönül isterdi ki İsmail gitmeseydi, böyle karar aldı. Gökhan geldi. Eskiden tanıdığım arkadaşım. Çok fayda sağlayacağından eminim. Oyuncular ayrıldıkları kulüpte vatan haini olarak değerlendirilmemeli. Yaptığı hizmetler için teşekkür edilmeli. Gittikleri kulübe de 'hayırlı olsun' demek lazım. Bu kültürü oluşturmamız lazım."

''YERİ DOLMAYACAK OYUNCU YOK"
"İşimizi yaparız. Kim varsa en iyisini yapar. İllaki takviyeler olacaktır. Yeri dolmayacak oyuncu yok. Daha öncesinde de Demba Ba vardı, Gomez vardı. Yeni oyuncu alınmazsa Cenk Tosun, aslanlar gibi elinden geleni yapar. Geçen sezon yaptığı katkıyla gösterdi. Fazlasıyla hak eden bir oyuncu. İllaki takviyeler olur. Geçen sezon ki şampiyonluk bitti, o geride kaldı. Tadını çıkardık ancak yeni sezon başlıyor. Yeni hedeflerimiz var. Zor sezon olacak ama bu takım her şeyin üstesinden gelecektir.''

''MİLLİ TAKIMDA PRİM KONUSUNDA HER ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL"
"Sonuçlara biz de üzüldük. Futboldan çok daha farklı konulara çekildi. Bilgi kirliliği oldu. Bazı arkadaşlarımız eleştirildi. Bu işin içinde olduğumuz için her şey göründüğü gibi değil. Primi futbolcular koymuyor. Kararı alanlar futbolcular değil. Benim zamanımda öyle değildi. Bir yönetim var, onlar karar veriyor."

NECİP UYSAL'IN AÇIKLAMALARI...

''TÜRK MİLLİ TAKIMI İÇİN OYNAYACAĞIM"
"Genel olarak hep beraberiz. Arkadaşlığımızda eksilme yok. Tabii ki arkadaşlarımız gitti. Burası büyük bir kulüp. Herkesin yeri dolar. İsmail bizim için önemli oyuncuydu ama sonuçta böyle bir karar verdi. Oraya gitti, oradan da Gökhan Gönül geldi. Kalitesi belli, senelerdir ligde üst düzey oynuyor. İnşallah katkı verecektir. Kim gelir, kim gider bilemem. Bir sistemimiz var, her gelen uyum sağlayacaktır. Kosova Milli Takımından bir teklif var ama değiştirme gibi düşüncem yok. Şu anda milli takımla devam ediyorum."