Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, mavi-lacivertlilerin sabah antrenmanında sakatlanan ve kaldırıldığı hastanede MR'ı çekilen İzzet'in, sol ayak ön çapraz bağlarının koptuğu belirlendi. Genç futbolcunun, yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

İzzet Çelik, yaptığı açıklamada, girdiği ikili mücadelenin ardından ayağının çimlere takıldığını aktararak, şunları kaydetti:

"Sakatlandığım anda ayağımdan gelen sesi ömrüm boyunca unutmayacağım. Aslında her şey iyi gidiyordu fakat talihsiz bir sakatlık yaşadım. Ancak futbolun içinde bunlar da var. Teknik heyetimize ve takımdaki büyüklerime destekleri için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda sahalara dönmeyi ümit ediyorum."

Teknik direktörü Erkan Sözeri de İzzet'in çok büyük bir şanssızlık yaşadığını belirterek, "İnşallah bir an önce iyileşir. Aramıza döneceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

LAKTAT TESTİNDEN GEÇTİ
Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, özel bir sağlık kuruluşunun uzman ekipleri tarafından uygulanan laktat testi yaklaşık 2 saat sürdü.

Gruplar halinde antrenman sahasına gelen mavi-lacivertli futbolcuların, yapılan çeşitli testlerden başarıyla geçmesi teknik heyeti memnun etti.

Futbolcuların aerobik ve dayanıklılık güçlerinin ölçüldüğü testlerin sonuçları ise raporlar halinde hazırlanarak teknik ekibe sunuldu.

Oyunculara, test sonuçlarına göre antrenman programları uygulanacağı kaydedildi.