• Canlı Yayın
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı kutlu olsun
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Altınordu Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç ile yönetim kurulu üyeleri Simla Türker Bayazıt, Ömer Uzun, Haşim Durusel, Ruşen Çetin, Nevzat Karakeben, Can Gebetaş ve Kemal Danabaş'ın Torbalı'daki Altınordu Futbol Meslek Okulu, Selçuk-Efes Tesisleri ile yeni A Takım Yerleşkesi'ni gezdiği ve kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan'dan bilgi aldığı belirtildi.

Ali Koç, yaptığı açıklamada, Altınordu ile ilgili çok farklı kaynaklardan bilgiler aldığını belirterek, şunları ifade etti:

"Burada yapılanlar sadece Türkiye'ye değil, Avrupa'ya da örnek. İnşallah ihtiyacımız olan Türk gençleri burada yetişir ve sadece Altınordu'ya değil Türk futboluna da katkı sağlar. Çocuklar, personel, antrenörler, tesis düzeni, başkan Seyit Mehmet Özkan'ın enerjisi, cana yakınlığı, samimiyeti ve adanmışlığı gerçekten bizi farklı duygular içine soktu. Altınordu'nun sadece Türk futbolcularının yer alacağı bir ekiple Süper Lig'de, Avrupa'da mücadele etmek gibi uzun vadeli misyonu gerçekleştirmemesi için bir neden yok. Burası yüksek bir standarda sahip. İyi birey ve iyi vatandaş yetiştirilmesi için çaba gösteriliyor. Vatana ve millete fayda konusunda bir eksik varsa, bana göre o futbolcunun yeteneğinin de hiçbir faydası yok."

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en önemli sportif değerlerinden biri olduğunu, Ali Koç ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan mutlu olduklarını aktardı.

Bu tarz manevi desteklere ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Özkan, "Biz sadece kulübün rengine değil, bu toprakların çocuklarına hizmet için varız. Ali Bey ile geçirdiğimiz yaklaşık altı saat bizim de çok şey öğrenmemizi sağladı." ifadelerini kullandı.