Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

2016-2017 Sezonu Spor Toto 2 ve 3. Lig fikstürleri TFF'nin Beykoz Riva'da yer alan idari merkezindeki Orhan Saka Salonu'nda çekildi. Kura çekimine TFF Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Sponsorluklar ve Pazarlama'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüp temsilcileri katıldı.

2016-2017 sezonunda Spor Toto 2. Lig; Beyaz ve Kırmızı Grup olarak iki gruba ayrıldı. İki grupta da 18 takım yer alıyor. Spor Toto 3. Lig'de ise müsabakalar 3 grupta oynanacak. Lig 1. Grup'ta 19, 2 ve 3. gruplarda ise 18 takımdan oluşuyor.

Spor Toto 2 ve 3. Lig'de sezon 3 Eylül 2016 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacak. İlk yarı 18 Aralık 2016 tarihindeki müsabakalarla son bulurken 2. Devre 15 Ocak 2017 tarihinde start alacak. İki ligde de sezon 30 Nisan 2017 tarihindeki karşılaşmalarla son bulacak.

TFF Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez'in kura çekiminde yaptığı konuşma şöyle:

"Spor Toto 2 ve 3. Ligimizin değerli başkanları, yöneticileri ve mensupları gününüz hayırlı olsun. Tabi ilk önce Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulumuzun selamını iletmek istiyorum. 11 gün evvel Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine, milli iradeye ve demokrasiye karşı yapılan hain kalkışmanın ve hainlerin bir kez daha kınanmasını istirham ediyorum. TFF olarak ilk saatlerden itibaren bu hainliği kınadığımız kamuoyunca biliniyor. Bir kez daha milli iradenin yanında olduğumuzu ve demokrasi adına üstümüze düşeni yapacağımızı belirtmek istiyorum. Alt liglerimiz TFF Yönetimi ve ülkemiz için çok önemli. Yönetime gelindiğinden beri belki sizlere çok geniş imkanları istesek de sunamasak bile son yıllarda hep artarak giden bir ivme var. Yani bütün avantajları en üst seviyeden en alt lige kadar paylaştırarak katkı vermeye çalışıyoruz. Bunu bilmenizi özellikle istirham ediyorum. Bundan sonra da tüm imkanlarımız alt liglere yine aynı şekilde kanalize edilecek. Bu sezon hepimiz için, tüm ülkemiz için çok çok önem arz ediyor. Bu dönem her zamandan daha fazla kardeşliğe, birlik beraberliğe ve Fair-Play'e ihtiyacımız var. Bunun altını kırmızı kalemle çiziyorum. Tüm liglerdeki maçlarda bu ülkenin güvenlik güçlerini, bu işlerle daha fazla meşgul etmemek adına hepimiz adına çok iş düşüyor. Camialarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Sportif ve Fair-Play kuralları içinde olaylara bakalım. Sıkıntılı dönemi çok şükür atlatan ülkemize başka meseleler çıkarmamamız bana göre demokrasiye en büyük saygıdır diye düşünüyorum. Siz değerli başkanlarımızdan bunu özellikle rica ediyoruz. Bu sene sporun dışına çıkılmadan sıkıntısız bir sezon geçirmemizi diliyorum. Sizlere de Allah kolaylık versin. Bu süre içinde hem başarılı olacaksınız, hem maddi düzeni kuracaksınız, hem camianıza sahip çıkacaksınız. İşiniz zor. Onun için el birliğiyle bu büyük ailenin güzel günlere ulaşmasını temenni ediyorum. Sezonunuz hayırlı olsun."