Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor'un yeni transferi Fabian Castillo ile ilginç bir sözleşme yaptı. ABD'nin önde gelen yayın organlarından Sports Illustrated'ın özel haberine göre, Trabzonspor, Fabian Castillo'yu öncelikle kiralık olarak kadrosuna katıyor. Buna göre Trabzonspor, Dallas'a altı aylığına 2 milyon dolar (6 milyon TL) ödeyecek.

Fabian Castillo'yu bonservisiyle almak istemesi durumunda Trabzonspor, bir 2 milyon doları daha Amerikan ekibinin hesabına yatıracak. Trabzonspor'un Fabian Castillo'yu kalıcı olarak kadrosuna katmak için bu satın alma bedelini, ocak ayına kadar ödemesi gerekecek.

KENDİ İKNA ETTİ
Dallas Kulübü, MLS kuralları gereği bonservis bedelinin yalnızca üçte ikisine sahip olabilecek, üçte birlik kısım ise lig yönetiminin hesabına geçecek.

Kolombiya Milli Takımı forması da giyen 24 yaşındaki oyuncuya da fahiş bir bedel ödenmeyecek. Yıllık kazancı Dallas'ta 170 bin 750 dolar (520.000 TL) olan futbolcu için de Trabzonspor, makul bir ücret verecek.

Trabzonspor'dan gelen teklifin ardından Dallas Yönetimi'ni ikna eden ismin de oyuncunun kendisi olduğu belirlendi. Futbol hayatını Avrupa'da sürdürmeyi çok isteyen Fabian Castillo'nun, bu transferin gerçekleşmesi yönünde ısrarcı olduğu ortaya çıktı

(Milliyet)