Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bordo-mavili takımın dün Avusturya 4. Lig ekibi SV Gerasdorf'u 6-1 yendiği maçta 2 gol kaydeden Uğur, Macaristan kampında basın toplantısı düzenledi.

Uğur Demirok, uzun, yoğun ve güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, "İlk hazırlık maçımızda galip geldik. Bunu sürdürmek istiyoruz. Hazırlık maçı da olsa kazanmayı öğrenmemiz, alışkanlık haline getirmemiz lazım. İyi maç oldu. 4 maç daha planlıyor. Bu maçları en iyi şekilde geride bırakıp, lige hazır şekilde başlamak istiyoruz." dedi.

Bu sezon genç oyuncu ağırlıklı bir kadroyla kampta bulunduklarını dile getiren Uğur Demirok, "Takım genç, biz ağabey statüsünde bulunuyoruz. Takımı daha sahiplenerek genç oyuncularla sezona iyi başlamak istiyoruz. Benim de bir ayrılık sürecim oldu. Biz her zaman Trabzonspor için buradayız. Elimizden gelenin fazlasını yapmak için sahada olacağız." diye konuştu.

Uğur, geçen sezon Kulüpler Birliği Vakfı'nın maçlara iki dakika geç başlanması kararına ilişkin Trabzonspor futbolcular gibi Osmanlıspor formasıyla eylem yapmasına yönelik bir soru üzerine şunları söyledi:

"Olumlu tepkiler aldım. İçimden geçeni yaptım. Ben Trabzonspor futbolcusuydum. Her zaman kalbim Trabzonspor'dan yanaydı. İçimden gelen hareketi yaptım. O karara katılmadım. Trabzonspor futbolcusunun yapması gerekeni yaptım. Kendi adıma da 'iyi ki yaptım' diyorum. Hiçbir şekilde pişmanlık duymuyorum. Bir daha olsa yine yaparım. Olumlu tepkiler aldım."

"GÜZEL FORMA MÜCADELESİ OLACAK"
Uğur, takımda stoper oyuncular arasında yaşanan rekabet konusunda da "Her mevkide forma için savaş oluyor. Elimizden gelenin en iyisini yapıp hocanın takdirini bekleyeceğiz. Zorlu bir formayı kapma mücadelesi var. Durica, geldi. Mustafa Akbaş, Mustafa Yumlu, Akakpo, ben varım. Güzel forma mücadelesi olacak. En iyi şekilde hazırlanıp formayı almak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktör Ersun Yanal ile bir değişim yaşandığını da anlatan Uğur Demirok, "Ersun Yanal ile çok farklı bir Trabzonspor olacağından eminim. Hocanın sistemi, isteği, agresif futbol, sahanın her yerinde mücadele. Bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Bu sene taraftarlar, mücadele eden, savaşan bir Trabzonspor izleyecek." diye konuştu.

"TARAFTARDAN SABIR BEKLİYORUZ"
Başarı için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Uğur, şöyle devam etti:

"Taraftardan sabır bekliyoruz. Hemen her şey bir anda olmuyor. Taraftarın desteğini sonuna kadar hissetmek istiyoruz. Yeni stat, yeni başlangıç getirir. Taraftarımız olmazsa biz sahada olmayız. Taraftarlarımızla yeni stat, yeni atmosferle oradan rakiplerimizi kolay çıkarmak istemiyoruz. Fikstürümüz olumlu gözüküyor ama hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor. Kasımpaşa maçı ile başlayacağız. Yenmek için sahada olacağız. Trabzonspor arması bunu gerektiriyor. Biz bu yıl bunu kanıtlayacağız."

Uğur, taraftarların şampiyonluk beklentisi konusunda da "Zamana ihtiyaç var. Trabzonspor arması ve camiası yüksek hedefler gerektiriyor. Bizim de hedeflerimiz var. Önce bir takım olgusunun oturması gerekiyor. Eski oyuncular da olsa yeni bir oluşum yeni sistemle geliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda en iyisini yapmaya çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.