Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kamp yapılan otelin bahçesinde gerçekleştirilen barbeküye teknik direktör Şenol Güneş, futbol takımı ve Beşiktaş'ı takip eden basın mensupları katıldı. Futbolculardan Fabricio, Cenk Tosun ve Tolgay Arslan kameraların karşısına geçerek soruları yanıtladılar.

İspanyol kaleci Fabricio adaptasyon sürecini çabuk aştığını ve 1. kaleci olmak büyük bir mücadele vereceğini söylerken golcü futbolcu Cenk Tosun santrafor transferi ve kendi durumu hakkındaki soruyu "Biri gelir biri gider. İlk sene Demba Ba ikinci sene Gomez geldi. Şimdi başkan santrafor alacağını söyledi. Ben işime bakıyorum rekabete hazırım" diye cevapladı.

Geçen sezon şanssız bir sakatlık geçiren Tolgay Arslan ise kendisini iyi hissettiğini ifade ederken başkan Fikret Orman ile ilgili olarak, "Bizim başkan her sene çok iyi bir forvet getiriyor" dedi.

Fabricio, Cenk Tosun ve Tolgay Arsalan'ın açıklamaları şu şekilde:

FABRICIO: "HOCAMIZA ZORLUK ÇIKARACAĞIZ"
"Tabii ki her kaleci oynamak ister. Kimi oynatacağına teknik direktörümüz karar verir. Hocamız kimi oynatmamaya karar verirse onun sıkı şekilde çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Amacımız teknik direktörümüze olumlu anlamda zorluk çıkarmak, onun kararını zorlaştırabilmek. Ben de bu hedefle buraya geldim."

"BEŞİKTAŞ'I SEÇEREK DOĞRU TERCİH YAPTIM"
"Yeni deneyim yaşamak için transfer kararı verdim. Sakatlık geçirdim. Belli bir tedavi süreci oldu, gayet iyi durumdayım. Beşiktaş tercihini yaptığım için gayet mutluyum. Teknik ekip ve oyuncular işimi kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Doğru tercih yaptığımı burada fark ettim. Şu an harika durumdayım. Sakatlığım geride kaldı. Birkaç ay oynayamadım. Tedavi sürecini gayet iyi geçirdim. Burada devam ettim. Kaleci antrenörümüz Marjan Mrmic de üst düzey bir çalıştırıcı bizi çok iyi çalıştırıyor. Diğer arkadaşlarımla aramızda çok sağlıklı bir rekabet ortamı var."

CENK TOSUN: "BİRİ GİDER BİRİ GELİR BEN İŞİME BAKARIM"
"Kamp yoğun ve yorucu geçiyor. Yorgunluğumuza değeceğini umuyoruz. Geçen sezon da böyle çok yorucu çalışıyorduk hatta hocaya yeter hocam diyorduk. Ama hocamız doğru yüklemeler yapıyor. Çünkü geçen sezon sonlara doğru hiç yorulmadık. Bunlar güzel yorgunluklar. İnşallah sakatlık vermeden son maçı da geçirip İstanbul'a mutlu döneriz. Takım arkadaşlığı yine çok güzel. Her takımda giden gelen olacaktır. Herkesin yeri doldurulabilir. Biri gider biri gelir. Bu takım bozulmazsa ve iyi transferler yapılırsa bu sezon yine şampiyon oluruz. Ben kendi işime bakıyorum. Transfer yönetimin bileceği iş. İlk geldiğimde Demba Ba, ikinci sezonumda Gomez vardı. Başkanımız forvet alınacağını söyledi. Ben kendi işime bakarım. Kim faydalı olacaksa o oynasın. Şampiyonlar Ligi'nde ilk defa oynayacağız ve bu organizasyonda güzel işler yapmayı hedefliyoruz"

TOLGAY ARSLAN: "BİZİM BAŞKAN HER SENE ÇOK İYİ FORVET GETİRİYOR"
"Çok iyi durumdayım. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Bir gün izin yaptım ve kendimi riske etmemek için Hoffenheim maçında oynamadım. Yarınki hazırlık maçında oynayacağım. Benim mevkiim ilk önce 6 ya da 8 numara, 10 numara da oynayabilirim. Benim hedefim hep ilk onbir oynamak. Herkes çok iyi oyuncu. Hoca sonunda kararını verecek. Teknik direktör için zor bir karar olsun istiyoruz. Beni ya da başkasını yedekte tutarken zorluk yaşasın. O yüzden çalışıyoruz. Sahaya çıktığımda kim olursa olsun kendi futbolumu göstermek istiyorum. Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olmayı istiyoruz ancak geçen sezon olduğu gibi yine şampiyonluğa ulaşmayı da istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Mario Gomez çok iyi oyuncuydu. Geçen sezon şampiyonlukta büyük payı vardı. Bir sene önce Demba Ba vardı, o da inanılmaz oynadı. Cenk'in performansı da çok iyiydi. Başkanımız her sene iyi bir forvet getiriyor. Belli olmaz Gomez belki geri gelir."