Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, sezon öncesi çalışmalarını ve hedeflerini değerlendirdi.

Cumartesi günü İsveç'te Manchester United'la karşılaşacak Sarı-Kırmızılı ekipte bu maç öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Riekerink, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek "Önemli bir dönemdeyiz. Benim avantajım, oyuncularımın çoğu ile üç ay çalışmış olmam. Bazı oyuncularımızı Euro 2016'ya göndermiştik. İyi bir izin dönemi geçirirseniz sezon içinde iyi bir performans sergilersiniz. Lukas tatilde ama ilerleyen günlerde aramıza katılacak" dedi.

Şu ana dek önemli hazırlık maçları oynadıklarını kaydeden Hollandalı çalıştırıcı, "Takımı yeni baştan kurmaya çalıştık. Yarın da önemli adımlardan birini atacağız. İki büyük camianın güzel maçı olacak. Beşiktaş ile oynayacağımız ilk resmi maça kadar en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Atletico Madrid maçı da bizim sezona iyi hazırlanmamızı sağlayacak." şeklinde konuştu.

"LUCAS LEIVA'YI İSTİYORUZ!"
Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Riekerink, "Kesinlikle önümüzdeki hafta arkadaşlarımız aramıza katılacak... Ön libero için transfer yapmak istiyoruz. Opsiyonlar içinde Leiva da var. İyi bir oyuncu ama başka isimler de var." ifadelerini kullandı.

Yeni transferleri bir an önce takımda görmek istediğini ancak yanlış bir karar vermemek adına temkinli davrandıklarını aktaran Riekerink, "Bunlar önemli kararlar. Tüm sezonu etkiler. Şu anda başkan, yönetim ve teknik heyet uyumlu bir süreç geçiriyor. Doğru adımlar atarak ilerliyoruz. Bir an önce gerçekleşmesini isterim ama transferler çok da çabuk olmuyor. Mesela Manchester'da Zlatan geç katıldı, Pogba ilerleyen günlerde katılacak. Yanlış bir hareket tüm seneyi etkiler. Transfer konusunda iyi gittiğimizi düşünüyorum." dedi.

Hazırlık maçında karşılaşacakları Manchester United'ın dünyaca ünlü yıldızı Zlatan Ibrahimovic hakkındaki görüşlerini de aktaran deneyimli teknik adam, "Zlatan'ıilk yıllarından tanıyorum. Şimdi kariyerinin en üst noktasında. Zlatan'ın Manchester'a gelişi kulüp açısından artıdır. Şimdilerde Manchester şehrinde çocuklar Ibrahimovic forması giyecek" yorumunda blundu.