Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | VOLKAN KÖSE

Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Kasımpaşa’nın, Almanya’nın Hamburg takımından kiraladığı 20 yaşındaki forvet Batuhan Altıntaş, bu transfer nedeniyle çok mutlu olduğunu belirterek, “Çok sıcak karşılandım. Herkes bana yardımcı oluyor” dedi.

Ailesinden birçok kişinin futbolcu olduğunu belirten genç oyuncu, “Ben futbolun içinde doğdum tam anlamıyla. Bu nedenle ister istemez futbola yöneldim. Babam devamlı eksiklerimi söyler. Her zaman karakterimi bozmamamı, saygılı ve dik olmamı söylerdi. ‘Sahada rahat ol, istediklerini yap’ diyor. Almanya’dayken internetten maçlarımı izliyordu. Ancak daha iyi olmam için hep eleştiriyor” ifadelerini kullandı. Almanya’ya ya giderken çekindiğini belirten Altıntaş, “Yabancı dil bilmediğim için biraz korkarak gittim. Orada da Türk yardımcı antrenör vardı. Bana çok yardımcı oldu. Ivica Olic de bana yardım etti” dedi.

'HERKES YARDIMCI OLUYOR'
Kasımpaşa’ya çok çabuk alıştığını dile getiren Batuhan Altıntaş, “Beklediğimden daha sıcak bir ortamla karşılaştım. Ağabeylerim olsun, kardeşlerim olsun, hepsi bana yardımcı oluyorlar. Takım içerisinde iyi bir uyum var” şeklinde görüş belirtti. Kasımpaşa’nın başarılı bir takım olduğunu sözlerine ekleyen genç golcü, “Her sezon üst sıralara oynayan bir kulüp, burada olmaktan mutluyum. Almanya’da alt liglerden de teklifler vardı ama ben burayı seçtim” şeklinde konuştu. n VOLKAN KÖSE