Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gündemden düşmeyen Samuel Eto’o ile Beşiktaş görüşmesinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Kamerunlu futbolcunun, Antalyaspor’la köprüleri atmasına neden olan şeyin kulübün yıllık ücretinde indirim yapmasını istemesi olduğu belirtildi.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün 35 yaşındaki golcü ile görüşüp “Finansal fair play yüzünden bütçemiz 30 milyon TL, sadece sen tek başına 10 milyon TL alıyorsun. Alacaklarında indirime gitmelisin” sözleri fitili ateşledi.

“MADEM İNDİRİM YAPACAĞIM…”
Eto’o bu öneri sonrası Antalyaspor’la teminat krizi yaşamasının ardından da “Madem ücretimde indirim yapacağım. O halde bu indirimi Beşiktaş’ta oynamak için yaparım” diyerek siyah-beyazlılara kendisini önerdi. Beşiktaş’ın ‘bonservissiz gel, 1.7 milyon euro garanti artı bonus veririz’ dediği golcü oyuncu da başkan Şafak Öztürk ile yaptığı ikinci toplantıda “Ben Beşiktaş’la anlaştım. Siz de anlaşın. Zaten 2 yıllık paramı ödeyemezsiniz” diyerek resti çekti.

GELİŞMELERİ AFRİKA’DA BEKLİYOR
Geçtiğimiz günlerde takımın kampını terk ederek Antalya’ya gelen Eto’o’nun buradan da ayrılarak Afrika’ya gittiği ve transferin sonlanmasını bekleyeceği gelen haberler arasında.

Eto’o’nun siyah-beyazlı takımı istemesinin temel nedeni de 4 başlıkta toplanıyor:

1- Antalyaspor’un kendisinden yarı yarıya indirim istemesi.

2- Alacakları için teminat gösterilememesi.

3-Yeni yönetimle anlaşamaması.

4- Kariyerinin son yıllarında bir kez daha Şampiyonlar Ligi’nde oynama arzusu…

(Fotomaç)