Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Başkan Usta, kulüp asbaşkanı Ahmet Çubukçu, genel sekreter Gençağa Meriç ve yönetim kurulu üyesi Ali Rıza Egemen ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi'nin düzenlediği yemekte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Usta, burada yaptığı konuşmada, Trabzon'un şehir olarak, Trabzonspor ile iç içe olduğunu belirterek, "Trabzon ve Trabzonspor'un birbirinden ayrılmayacağı, dünyada eşi benzeri nadir görülen bir olgudur." dedi.

Herkesin işini iyi yapması halinde Türkiye'de her şeyin daha iyi olacağını vurgulayan Usta, şöyle devam etti:

"Türkiye’de 15 Temmuz sürecinde yaşananlar var. Spor tarafından da bakacak olursak hepimize ders çıkıyor. Liyakat bir ülkenin en temel sorunu. Liyakat esasına göre bir düzen çalışıyorsa, her şey yerli yerine çok daha rahat oturabiliyor. Önce çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor. Trabzonspor'u yönetenler olarak bizim liyakate dikkat etmemiz gerekiyor. Bu sözüm biz yöneticilere. Elbette ülkemizin böyle bir sorunu olduğu da kesin. Haliyle yeni sezonda son dönemde ülkede yaşananlara da baktığımızda, ümit ederim, hep beraber daha iyisini yapabilme adına, taraf olmaktan uzak, el ele verebildiğimiz, daha çok birbirimize destek olabildiğimiz, pozitif enerjinin daha fazla öne çıkabildiği bir süreci yaşıyor oluruz."

"DEĞİŞİM YILI OLMALI"
Bu senenin futbolda bir değişim yılı olması gerektiğini anlatan Usta, "Özelde Trabzonspor için, genelde Türk futbolu için değişim yılı olması gerekiyor. Spor anlamında ülkemizin başarısı, harcamış olduğu ekonomi istatistiğiyle kıyaslandığında maalesef iyi bir yerde değiliz. Futbolcusundan, gazetecisinden, yöneticisine kadar her birimizin sorumlulukları var. İnşallah bu sene tüm ülke için daha farklı bir yıl olur" diye konuştu.

Yeni sezonun Trabzonspor camiasına ve Türk futboluna hayırlı olmasını temenni eden Usta, "Acaba 15 Temmuz süreci ile Türkiye'de futbol takımlarının birbirine, taraftarların nezdinde bakış açısında değişiklik olabilir mi? Deplasman yasakları gibi konularda, ümit ederim ki burada çeşitli gelişmelere hep beraber pozitif anlamda katkı sağlamış oluruz." ifadelerini kullandı.

"Bizim için, bu kent için Trabzonspor vazgeçilmez bir unsur." diyen Usta, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gecesiyle gündüzüyle her anıyla insanlar için Trabzonspor, soludukları bir nefes. Biz çok zor bir süreçten geçtik. Trabzonspor'un 50 yıllık mazisinde büyük gayretlerle oluşturulmuş olan değerli bir markası var. Hepimiz bu markanın bundan sonrası için üzerine taş koyabilirsek, katkı sağlayabilirsek, tarih bizi bunlarla yazacak. Elbette buna katkı sağlayamayanları da tarih kara bir şekilde, silinmeyecek şekilde nakşediyor. Biz bu bilinçle Trabzonspor'a katkı sağlamak için iyi niyetle yolculuğa çıktık. Şimdiden yeni sezonun Trabzonsporumuza, Türk futboluna başarılı geçecek bir yıl ve güzel bir damga vurmasını temenni ediyorum."