Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yanal, Trabzonspor dergisindeki yazısında, yarım asırlık tarihine sayısız başarılar sığdıran Trabzonspor'un, Anadolu'dan bir devrim başlatarak başarılar kazandığını, bununla da yetinmeyerek Türk sporuna çok önemli spor adamları ve futbolcular kazandırdığını belirtti.

Bu modelden son yıllarda tamamen uzaklaşıldığını, kulübün hem itibar hem takım hem de ekonomik anlamda aşağıya doğru gittiğini savunan Yanal, şöyle devam etti:

"Trabzonspor camiasını çok iyi tanıyan birisiyim. Trabzonspor camiası da beni çok iyi tanıyor. Birbirimizi iyi tanıyan iki dost olarak şunu söylemek isterim ki kulübümüzün şu anda içerisinde olduğu zor durumun tedavisi artık pansumanla geçiştirilemeyecek kadar ağırdır. Haliyle hep beraber el ele vererek, sabırla, tedavi sürecini iyi bir şekilde yönetmeliyiz. Bunun için yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. Tarihimizdeki başarılardan örneklerle yakın geçmişteki hata ve yanlışlardan da dersler çıkartarak geleceğimizi doğru planlama ve yapılanmayla inşa etmeliyiz."

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Yanal, "Gönülden, yürekten ve samimiyetle her kurumun (medya, taraftar, camia, futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler) bir ve beraber yola devam etmesi halinde Trabzonspor'umuzu yine o eski başarılarla dolu günlerine döndürebiliriz. Bu yüzden herkesin ama herkesin desteğine ve en önemlisi sabrına ihtiyacımız var." ifadesini kullandı.

Temeli neredeyse çökme noktasına gelen kulübü yeniden bina ettiklerini ifade eden Yanal, camiaya seslenerek şunları kaydetti:

"Bunu sadece takım olarak değil, ekonomik ve itibar anlamında da yapıyoruz. Başkanımız ve yönetimimizle birlikte sağlam adımlar atıyoruz. Çatıyı yeniden çatıyoruz. Acele etmeden, her şeyi birlikte tartışarak karara bağlıyoruz. Bu uyumun sizler tarafından da gösterilmesi en büyük dileğimdir. Yani sizler her anlamda bize sabır gösterecek, destek verecek, bizler de bunun karşılığında en iyisini yapmak için çaba göstereceğiz.

Değerli Trabzonsporlular. Trabzon etabıyla başlayıp Slovakya ve Macaristan kamplarıyla devam eden çalışmalarımızda yeni takım oluşturmanın ve takım içi kaynaşmanın yanı sıra sahada güçlü, karakterli, mücadeleyi bırakmayan ve yenilgiye tahammülü olmayan, Trabzonspor adına taraftarımız ve tüm futbolseverlerin alkışlayacağı, saygı duyacağı bir takım oluşturacağımızdan şüphe duymayın. Bizler size güveniyoruz, sizler de bize güvenin. Yeni stadyumumuzla birlikte yeni başarılara yelken açarak hep beraber aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz. Bu vesileyle yeni sezonun hepimize hayırlı olmasını diliyorum."