Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kura çekilişinden sonra Benfica televizyonuna değerlendirme yapan Coelho, "Hedefimiz bir üst tura çıkmak ve bunun için her şeyi yapacağız. Hiçbir önceliğimiz yok. Kiev ve İstanbul gibi iki uzun deplasmana gitmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Dengeli bir grup ve burada bulunan her takım değerli" ifadelerini kullandı.

Benfica'nın geçen sezon iyi bir Şampiyonlar Ligi geçirdiğini kaydeden Coelho, "Geçen sezon yaptıklarımız bizim için iyi bir örnek olmalı. Ama hedefimizi gerçekleştirmemiz için aynı düzeyde başlamamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Bu arada Portekiz spor gazetelerinden Abola ve Record da internet sayfalarında verdikleri haberlerde Beşiktaş'taki futbolculardan Ricardo Quaresma, Benfica'dan kiralanan Anderson Talisca ve transferi gündemde olan Portolu Vincent Aboubakar'ı öne çıkardı. Abola, Beşiktaş'ın kiralık olarak aldığı Talisca'nın siyah-beyazlı formayla Luz Stadı'nda geri döneceğini yazdı.

BENFICA'DAN "KARTAL" PAYLAŞIMI
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki rakiplerinden Portekiz'in Benfica kulübü, her iki takımın da sembolü olan "kartal"ın yer aldığı bir koreografi resmi paylaştı. Kırmızı-beyazlıların İngilizce Twitter hesabındaki mesajda, "Kartallar kartallara karşı! Unutulmaz olacak" paylaşımında bulunuldu.

NAPOLI GRUPTAN MEMNUN
B Grubu'ndaki diğer bir kulüp Napoli'nin yöneticisi Fernando di Napoli de kura çekimiyle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

"Kötü bir kura olmadı. Benfica tehlikeli olabilir. Portekiz futbolu iyi bir dönemde. Daha sonra Beşiktaş var. İstanbul olağanüstü güzel bir yer. İnsanlar, statta mükemmel bir atmosfer yaratıyor. Ama bir kez daha söylüyorum, bizim için iyi bir kura."