Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hüseyin Kalpar, Antalya şehrinin iki takımının karşılaştığı güzel bir müsabaka olduğunu söyledi.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında yedikleri golün kendilerini rahatsız ettiğini anlatan Kalpar, oyun disiplininden kopmadan karşılaşmayı çevirmek için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Ligin ilk haftasındaki Beşiktaş maçında olduğu gibi bu maçta da basit bir gol yediklerine dikkati çeken Kalpar, "Bu durumun çaresine bakacağım. Yenik duruma düşen bir takımın galip gelmesi kolay olmuyor. Bugün kazandık ama her zaman kazanamayız. Galip geldiğimiz için çok mutluyum. Kazanmayı hak eden taraf da bizdik. Zaman zaman hatalarımız, yanlışlarımız oldu." diye konuştu.

Sahada güzel işler sergilediklerini vurgulayan deneyimli teknik adam, futbolcularını mücadelelerinden dolayı tebrik ettiğini dile getirdi. Yeni oyunculardan kurulu bir takım olduklarını söyleyen Kalpar, uyum sıkıntısını yaşadıklarını ve bu sıkıntıyı en kısa zamanda atlatmaya çalışacaklarını kaydetti.

ANTALYASPOR CEPHESİ
Teknik direktör Jose Morais'in geçen hafta Osmanlıspor maçında aldığı ceza nedeniyle takımın başında sahaya çıkan antrenör Erol Malkoç ise Antalya derbisinde Aytemiz Alanyaspor'un sahadan galibiyetle ayrıldığını söyledi.

Karşılaşmanın ilk 20 dakikasında çok iyi futbol sergilediklerini belirten Malkoç, "İkinci golü atabilseydik karşılaşmanın sonucu çok farklı olabilirdi. Çok basit top kayıpları yaptık. Kendi kalemizde birbirine benzeyen iki gol yedik. İlk 20 dakikadaki takım bizim sahada görmek istediğimiz Antalyaspor takımıydı. Bu dakikadan sonra basit hatalar yapmamızın nedenlerini bulacağız." diye konuştu.

Malkoç, Antalya şehrinin takımı olan Aytemiz Alanyaspor'u galibiyetlerinden dolayı kutladığını sözlerine ekledi.