Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Manisaspor, Teknik Direktör Koray Palaz ile anlaşmaya vardı. Palaz, bugün 19 Mayıs Stadyumu Kulüp Yönetim Merkezi'nde, Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen ve ikinci başkan Hakkı Övünç ile bir araya gelerek, 1+1 yıllık opsiyonlu sözleşme imzaladı.

Törende bir konuşma yapan Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, gelecek dönemlerde Türk futbolunun en önemli teknik adamları arasında yer alacak ve vizyon sahibi bir isim olan Koray Palaz ile gerçekleştirdikleri birlikteliğin camiaları adına hayırlı olmasını dilediğini ifade ederek, "Koray hocamız ile Manisaspor'da olması gereken hedefler konusunda aynı düşüncelerde birleşiyoruz ve bu doğrultuda Manisaspor'un TFF 1. Lig'de kalmasını başarı olarak saymıyoruz. Kendisi uzun yıllar birlikte çalışmak istediğimiz, Manisaspor'a çok önemli katkılar sağlayacağına inandığımız bir teknik adam" dedi.

Teknik Direktör Koray Palaz ise Başkan Abdullah Mergen ve yönetim kurulunun samimi ve özverili yaklaşımlarının bu birlikteliği sağladığını belirterek, "Manisaspor gibi büyük bir camianın ferdi olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bütün tecrübe ve birikimimizi Manisaspor'u hedefe götürmek adına ortaya koyacağız. Manisaspor'un hedefi süper ligdir. Bu hedefe varmak için taşın altına elimizi koyduk. Bu birliktelik Manisaspor camiası için hayırlı olsun" diye konuştu.

KORAY PALAZ KİMDİR?
1978 İstanbul doğumlu Koray Palaz, İngiltere'de Westham United altyapısında oynadı. İngiltere'de yaşadığı dönemde antrenörlük lisanslarını alarak kurduğu Star Football Academy takımı ile genç futbolcular yetiştiren Koray Palaz, Tottenham Hotspurd'a alt yapı antrenörlüğü de yaptı. Bu süreçte UEFA-A lisansını da aldıktan sonrada Türkiye'ye geldi. Palaz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun İngiltere Gözlemci antrenörü olarak da hizmet verdi. Karabükspor'un İsveç profesyonel liginde aynı adla oynayan takımının bir süre çalıştırıcılığını yapan Koray Palaz, daha sonra Orduspor'da Hector Cuper'in yardımcılığını yaparak futbolcu seçme komitesinde çalıştı. 3.5 yıl Beşiktaş scout ekibinde görev alan Palaz, son olarak 2015-2016 sezonunun ikinci yarısında Denizlispor'un teknik direktörlüğünü yaptı.

Evli ve 1 erkek çocuğu babası olan Palaz, üst seviyede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.