Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İlk olarak "Geçen seneye göre, bu sene çok daha mutlusun. Bu fark ediliyor, yüzün gülüyor" yorumuna, içtenlik yanıt veren Robin van Persie, "Evet çok mutluyum. Öncelikle sevdiğim işi yapıyorum. Ben böyleyim. Benim mutlu olup olmadığımı çok kolay anlarsınız. Bunu saklamam. Saklayamam. Hatta eşim bile bana bu konuyla ilgili eleştirilerde bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Hollandalı teknik adam Dick Advocaat üzerine devam eden sohbete, Robin van Persie başta olmak üzere Dick Advocaat değişiminin tüm takımda olumlu etki bıraktığı ortada...

"TAKIM İÇİN İYİ"
"Advocaat'ın takımın başına geçmesi bence senin için çok iyi oldu" dedikten sonra bütün takımı örnek gösteren tecrübeli yıldız Robin van Persie, "Bence hepimiz için, tüm takım ve kulüp için çok iyi oldu" cevabını verdi.

Robin van Persie, teknik direktörlüğün sadece antrenman yönetmek olmadığını belirtip Dick Advocaat'ın farkını şu sözlerle anlatmak istedi:

"Çok üst düzey bir teknik adam. Teknik direktörlük sadece saha içiyle alakalı değil. 25 futbolcu var takımda. Öncelikle bu isimleri, takımı iyi idare etmek önemli. İyi çalıştırmak, iyi oynatmak, sistemi kurmak bunların hepsi teknik adamlığın zor işleri. Advocaat tam bunları yapabilen çok başarılı biri."

"ADVOCAAT ANLAŞTIKTAN SONRA ÖĞRENDİM"
Dick Advocaat'a çok saygı duyduğu hem söylediklerinden hem de vücut dilinden çok belli olan Robin van Persie, kendisinin anlaşma aşamasında bilgi sahibi olmadığını belirtiyor. Çıkan haberleri garipseyen Robin van Persie, "Benim anlaşma olduktan sonra haberim oldu" bilgisini de ekliyor.

'FENERBAHÇE'YE KONSANTREYİM"
Robin van Persie ile Vitor Pereira konusu da gündeme geldi. Hollandalı yıldız ile Vitor Pereira arasının iyi olmadığı herkesin malumu...

"Pereira ile ilgili pek konuşmak istemiyorsun galiba" sözlerine, Hollandalı yıldız Robin van Persie geriye dönüp bakmayacağını ifade ederek, "Ben ileriye bakıyorum. Futboluma ve Fenerbahçe'ye konsantreyim. Yaşanan bazı şeyler zaten görüldü. O da konuşabilir. Ben de. Konuşmuyorum. Ben kendi seviyemi koruyorum" cümlelerini kullandı.

HER SENE FARKLI HOCA
Robin Van Persie'nin son dönemde hep farklı bir teknik direktörle çalışması da dikkat çeken bir ayrıntı. Kariyerinin ilk dönemde bu tür değişiklikleri fazla yaşamadığını anımsatan Hollandalı futbolcu Robin van Persie; Feyenoord, Arsenal, Manchester United döneminden bahsediyor. Alex Ferguson'ın Manchester United'dan ayrılmasından sonra her sene farklı bir teknik adamla çalıştığının altını çiziyor.

Tecrübeli yıldız Robin van Persie, son 4 senede sırasıyla Moyes, Van Gaal, Pereira ve şimdi Advocaat çalıştığından söz ediyor. Bir anlamda teknik adam değişikliklerinin kendi performansını da etkilediğini anlatıyor. (Milliyet)