Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı Bülent Konca, yaptığı açıklamada, yapımı büyük oranda tamamlanan ve farklı açılardan bakıldığında kırmızı ve siyah renklere bürünen Gaziantep'teki stadyum için son hazırlıkların yapıldığını belirtti.

Stadyumu yapan müteahhit firmanın statta maç oynanma aşamasına gelindiği yönündeki geçici kabul belgesini TOKİ'ye gönderdiğini aktaran Konca, kendilerinin de TFF'ye Bursaspor maçını burada oynamak için başvuruda bulunduklarını ifade ederek, "Bursaspor maçını yeni statta oynamak istediğimizi TFF'ye yazılı bir şekilde bildirdik. Gelip inceleme yapacaklar. Eğer onay verilirse Bursaspor maçında Kamil Ocak Stadı'na veda edeceğiz." dedi.

Konca, 1 Ekim'deki Bursaspor maçının "Gaziantep Arena"da oynama ihtimaline karşın taraftarlara Passolig kartlarını almaları çağrısında bulunarak, şunları kaydetti:

"Bursaspor maçında bir aksilik olması durumunda stadın kapıları 21 Ekim'deki Kayserispor maçında yüzde 100 açık olacak. Bu nedenle taraftarımız Passolig kartlarını şimdiden alsın. Stattaki ilk maçımızı coşkulu bir şekilde oynayıp sahadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Taraftarımıza yeni statta büyük iş düşecek. En büyük kozumuz olacaklar. O yüzden şimdiden kartlarını alıp takımımızın arkasında dursunlar."

Taraftarın Passolig kartı çıkarmasının önemine dikkati çeken Konca, şu anda Gaziantepspor logolu Passolig kartı olan taraftar sayısının 22 bin civarında bulunduğunu ancak yeni stadın 35 bin kişi kapasiteli olduğunu vurguladı.

Konca, açılış maçında stadı doldurabilmek için taraftarın kart çıkarması gerektiğine işaret ederek, "Bu rakamın sadece gişe satışıyla yapılabilmesi teknik olarak mümkün değil. Taraftar sistem üzerinden online başvuru yaptığında kart postayla geliyor bunun için de zaman gerekiyor. O nedenle taraftarımızın başvurularını bir an önce yapmasını istiyoruz." diye konuştu.

AÇILIŞTA TARAFTARLARA FORMA HEDİYE EDİLECEK
Açılış maçında taraftara hediye vereceklerini belirten Konca, sözlerini şöyle tamamladı:

"Taraftarımız dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve formamıza sponsor oldu. Biz de açılış maçında taraftarımıza küçük bir jest yaparak maça gelen her Gaziantepsporluya bir forma hediye etmek istiyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’da bu projemize sponsor olacaklar. Formayı yapan firma ile görüşmelerimiz devam ediyor ancak henüz bizim forma maliyeti konusunda istediğimiz fiyatlara inmeyi kabul etmediler. Eğer söyledikleri fiyatlarda geri adım atmazlarsa formalarımızı Gaziantepspor markasıyla kendimiz bastıracağız. Sonuç itibarıyla bu formalar taraftarlarımızın beğenisine sunulacak ve taraftarımızı zorlamayacak bir fiyat politikası gütmemiz gerekiyor."