Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Fikret Orman Gomez için Almanya'ya gitti - Beşiktaş Haberleri

    Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ın şampiyonluğunda büyük rol oyanayan Mario Gomez ile ilgili flaş gelişme yaşandı. Başkan Fikret Orman apar topar Almanya'ya gitti.

    Beşiktaş ile Fiorentina arasında yapılan sözleşmeye göre, Mario Gomez bu sezon siyah beyazlı takımda devam etmez ve İtalyan ekibi tarafından başka bir kulübe satılırsa bonservisin yüzde 50'sini Beşiktaş alacaktı.

    1.5 MİLYON EURO'YA SATTIK DENİLMİŞTİ

    Bu senaryonun gerçekleşmesi üzerine siyah beyazlı yönetim, Gomez'in Wolfsburg'a satışından gelecek bonservis parasının yarısını beklemeye geçti. Ancak oyuncunun satış bedeline ilişkin açıklama kafalarda soru işaretleri oluşturmuştu. Yapılan açıklamada Mario Gomez'in Wolfsburg'a 1.5 milyon Euro'ya satıldığı ve Beşiktaş'a 750 bin Euro verileceği belirtilmişti.

    Bu rakamı gerçekçi bulmayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman olayın peşini bırakmayarak yetkili makamlarla gerçekleştirdiği başvuruların karşılığını dün aldı. Almanya Futbol Federasyonu, gönderdiği resmi evrakta transferin 7 milyon Euro'ya gerçekleştiğini bildirdi.

    ALMAN KULÜBÜYLE GÖRÜŞECEK

    Fikret Orman bunun üzerine dün sabah soluğu Almanya'da aldı. Orman'ın Wolfsburg yöneticileriyle görüşerek, Fiorentina ile yapılan anlaşmayı gösterip, "İtalyanlar'a vereceğiniz 7 milyon Euro'nun yarısı bizim, hakkımız olan parayı almaya geldim" diyeceği öğrenildi.

    (Yenişafak)

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ