Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Öncelikle çok üzgün olduğunu belirten Cenk Tosun, "Dün akşam aldığımız 3 puana sevinemedik bile. Soyunma odasında buruk geçti. Hiç kimse 3 puana sevinemedi. Kendisi de çok üzgündü. Perişan halindeydi. Bugün kendisini baya bir toparlamış. Ameliyattan sona bütün arkadaşları sevdikleri hocaları onu yalnız bırakmayınca gerçekten çok pozitif gördüm. Yukarıda bildiğimiz Caner şakalaşıyordu. Çok zor bir dönemden geçecek ama pozitif bir insan olduğu için çalışmayı sevdiği için en yakın zamanda bunu atlatacağını umuyorum. Allah acil şifalar versin. Onu sahada arayacağız. Şu kısa dönemde kendini çok sevdirdi. Çok da faydalı işler yaptı. Onun eksikliğini hissedeceğiz. Onun geri döneceğine inanıyorum" dedi.

"MİLLİ TAKIM ARASINA KADAR PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ"
Basın mensuplarının ligde ve Avrupa'da namağlup gitmeleri hakkındaki soruya ise Tosun, "Maşallah diyelim, her şey yolunda gidiyor. Güzel galibiyetler alıyoruz. İnşallah devamı da gelir. Milli takım arasına kadar puan kaybetmek istemiyoruz. Her maçı 3 puan ile kapatmak istiyoruz" diye konuştu.

"MİLLİ TAKIM ARASINA KADAR DİŞİMİZİ SIKMAMIZ LAZIM"
Basın mensuplarının, "Yoğun bir şekilde çalışmak performansını etkiliyor mu" sorusuna ise Tosun, "Hocalarımız gereken dinlendirmeleri yapıyor. Sezon başı iyi hazırladılar. Gereken yüklemeleri yaptılar. Gereken rotasyonlarla. Dinlenen oyuncular da oluyor. Çok oynayan oyuncular da oluyor. Şimdilik iyi gidiyor. Milli takım arasına kadar dişimizi sıkmamız lazım. Ondan sonra milli takıma gitmeyenler dinlenecek. Milli takıma gidenler de ülkesi için mücadele edecek" diye cevap verdi.
Caner Erkin'i, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Teknik Direktör Şenol Güneş, TFF yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, futbolcular Atınç Nukan ve Necip Uysal da ziyaret etti.