Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Atiker Konyaspor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Dick Advocaat, "İlk yarı fena değildi. Oyunun kontrol eden bizdik. Çok sayıda pozisyonumuz yoktu, birkaç pozisyon vardı. Ancak önemlisi 3 puandı. 3 puandan dolayı çok mutluyuz" şeklinde konuştu.

Manchester United maçı sonrası kazanmasının önemli olduğunu söyleyen Advocaat, "İstediğimiz oyun değildi. İstediğimiz oyun tarzını sahaya yansıtamadık. Manchester maçından sonra 3 puan önemliydi. Herkes çok çaba gösterdi ve kazandık. Bu yüzden mutluyuz" diye konuştu.

"İHTİYACIMIZ VARDI, KAZANDIK"
"Bu maç bir kırılma maçı mı, Fenerbahçe çıkışa geçecek mi?" sorusunu yanıtlayan Dick Advocaat, "Galibiyete ihtiyacımız vardı ve bunu başardık. Artık Karabük maçını düşünmeye başlayacağız" dedi.

Taraftarların 3 puan nedeniyle mutlu olduğunu söyleyen Hollandalı hoca, "Taraftarlar bu akşam çok mutlu, çünkü biz bu maçı kazandık. Taktik anlamda çok iyi iş çıkardık. Taraftarlar mutlu değil demeyin çünkü taraftarlar mutlu. Ben de mutluyum, belki siz de mutlusunuzdur. Ligde 6 maçtır kaybetmiyoruz. Avrupa maçı gibi bir karşılaşmaydı. Nasıl kazandığınız önemli değil, önemli olan galibiyet" değerlendirmesini yaptı.

"BELKİ ÖZEL BİR HOCAYIM"
Geçen hafta yaptığı 'Benden iyisini buluyorlarsa, alsınlar" sözü için özür dileyip dilemediği sorulan Advocaat, "Ben özel bir hocayımdır belki. Dürüst ve net. Geçen hafta ne söyledim? Yalan söylememi mi istiyorsunuz? Kendimi değiştirmek istemiyorum, dürüstüm" cevabını verdi.