Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Riekerink, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, geçen hafta Trabzonspor karşısında çok tutkulu, sahada son dakikaya kadar mücadele eden bir takım olduğunu ancak sonucun kendilerini üzdüğünü belirtti.

Adanaspor karşısındaki galibiyetin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Hollandalı teknik adam, "Bu hafta sonuçtan memnunuz. 1-0 lık galibiyet hepimizi mutlu etti. Önemli bir galibiyetti ama ortaya konulan futbol bizim en iyi oyunumuz değildi. Oynadığımız oyun bizi pek memnun etmedi. Özellikle ilk yarıda tempomuz çok düşüktü, pas alışverişimiz çok azdı. Geçen hafta iyi bir performans ama mutsuz eden bir sonuç, bu hafta çok da beklediğimiz gibi bir performans değil ama mutlu eden bir sonuç vardı." değerlendirmesinde bulundu.

Riekerink, Yasin Öztekin'in oyundan çıktığında gösterdiği tepkiyle ilgili bir soruya, "Yarın Yasin ile konuşacağım." yanıtını verdi.

Bruma'ya da değinen Riekerink, bu tarz oyuncuların çok kolay bulunmadığını, en önemli özelliğinin adam eksiltme olduğunu belirterek, "Bunu kullanırken mutlaka top kaybı gibi riskler de olacaktır. Çok normal. Güvenmemiz, inanmamız lazım. Bruma'ya olan güvenim, inancım sonsuz." ifadesini kullandı.