Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe'de sezonun ilk derbisinde seyirci rekoru kırıldı. Ezeli rakibi Galatasaray'a karşı sahasında zorlu bir mücadeleye çıkan sarı-lacivertliler taraftarlarından büyük destek aldı. 

Günler öncesinden biletleri tüketen taraftarlar, Ülker Stadı'nda büyük bir coşku yaşattı. Maçtan saatler önce Kadıköy'de toplanan taraftarlar tam 2 saat öncesinde de stada giriş yaptı.

45 bine yakın bir doluluk oranı yakalanırken, bu sezon ilk kez bu denli bir kalabalık oldu. Ayrıca taraftarlar bir ilke daha imza attı.  

Yine bu sezon ilk kez koreografi yapıldı. Fenerbahçe Kulübü'nün de ön ayak olduğu organizasyonda bayrak şov oldu. Stattaki her koltuğa küçük bayraklar bırakıldı.

Ayrıca iki kale arkasının üst bölümlerine de dev Fenerbahçe bayrakları konuldu. Takımlar seremoniye çıktığında bayrakların açılması ve dalgalanmasıyla müthiş bir görüntü ortaya çıktı. Öte yandan yine koltuklarda ses çıkaran kartonlar da yerleştirildi. 

Rakip atağa kalktığında bu seslerin çıkarılması için maç öncesi anonslar yapıldı. Skorer
Bunun yanında 4 tribüne birden tribünlerin meşhur tezahüratları pankart halinde yerleştirildi. Bütün tribünlerde; "Yıkılmayan son kale Fenerbahçe", "Milyonlarca taraftarın bağırıyor yan yana", "Adınla takımınla, taraftarınla" ve "Duysun bütün alem Fenerbahçe yıkılmaz" pankartları yer aldı.

(Skorer)