Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hakem hataları nedeniyle geçen sezon çok canı yanan Kasımpaşa, bu sezon da son olarak Akhisar Belediye deplasmanında facia yaşamış, buz gibi golü iptal edilmişti.

Ege ekibi önünde 80. dakikada Lacivert-Beyazlılar’ın golünü kaydeden Fransız oyuncu Fode Koita, hakemin iptal kararına isyan edip “Şoktayım. Büyük bir haksızlığa uğradık. Attığım gol tamamen temizdi. Bunu hakeme de söyledim. Topu elle kontrol etmedim, ofsayt da değildim. Adem’in kalecinin önünü kapatması da söz konusu değildi. Hakemin büyük bir hata yaptı. Eğer gol geçerli olsa, kalan sürede galibiyete de ulaşabilirdik. Bu karar bizi demoralize etti” diye konuştu.

‘ADİL YÖNETİM İSTİYORUZ’
Orta hakem Tolga Özkalfa ve önce golü geçerli sayan, sonra duran yardımcı hakem Cevdet Kömürcüoğlu’na tepki gösteren 26 yaşındaki Koita, şöyle devam etti:
“Çok skandal bir karardı. Hakemlerin kendilerini geliştirmesi ve hatalarını düzeltmesi lazım. Yaşananlar bana ve takımıma acı verdi. Şimdi merak ediyorum, görüntüleri izledikten sonra vicdanları rahat şekilde uyuyabiliyorlar mı! Geçen sezon canımız yandı, şimdi yine aynı şeylerle karşılaşıyoruz. Bunlar çok üzücü. Türkiye’de değişmesi gereken çok şeyler var. Hakemlerin adil yönetim göstermesi lazım.”

GOLÜN İPTAL KARARI BURAM BURAM ŞAİBE KOKUYOR: TOLGA ÖZKALFA SORGU ODASINA!
Yardımcısı Cevdet Kömürcüoğlu’yla yaptığı telsiz konuşmalarındaki skandal sözleri ortaya çıkan Tolga Özkalfa, MHK tarafından kızağa çekildi. Maçla ilgili Özkalfa’nın raporunu alan MHK heyetinin, ayrıca tecrübeli hakemle sözlü olarak da görüşeceği ve telsiz konuşmalarını masaya yatıracağı öğrenildi.

HABERTÜRK olay telsiz konuşmalarını dün gündeme taşımıştı. Koita’nın golü sonrası yardımcısına “Ofsayt mı?” diye soran Tolga Özkalfa, yardımcısının golü vermesinin ardından “Adem kalecinin önünü kapattı mı?” diye tekrar soru yöneltiyor. Cem Kömürcüoğlu’nun “Ben görmedim” sözlerine rağmen Özkalfa “Sen bayrağı kaldır, ben golü iptal edeceğim” diyerek nizami golü geçersiz sayıyor.

HABERTÜRK SPOR | Volkan KÖSE

Hakem hataları nedeniyle geçen sezon Avrupa’ya gidemeyen Kasımpaşa, son olarak geçen hafta Akhisar Belediye deplasmanında ‘hakem faciasıyla’ karşılaşmıştı. Ev sahibi Akhisar’ın 1-0 önde olduğu mücadelenin ikinci yarısında rakibi abluka altına alan Paşa, 80. dakikada Turgut’un ortasında Koita’nın attığı golle skoru eşitlemişti... Düdüğü çalan ve golü veren hakem Tolga Özkalfa, orta sahayı işaret ederken, santraya doğru 10 metre koşan fakat daha sonra duran yardımcı Cevdet Kömürcüoğlu, bayrağını kaldırıp golü iptal ettirmişti. Kimsenin ‘ne olduğunu anlayamadığı’ pozisyonla ilgili skandal telsiz konuşması ortaya çıktı.

GOLÜ VERMEMEK İÇİN ADETA ÇABALAMIŞ!
Hakem Tolga Özkalfa ile yardımcı Cevdet Kömürcüoğlu arasındaki konuşmada; Özkalfa, ilk olarak yardımcısına “Ofsayt mı?” diye soruyor. “Hayır” yanıtını alan hakem Özkalfa, bu kez “Adem kalecinin önünü kapattı mı?” sorusunu Kömürcüoğlu’na yöneltiyor. Yardımcıdan gelen “Ben görmedim” cevabına rağmen golü iptal etmek için adeta çabalayan Özkalfa, “Sen bayrağı kaldır, ben golü iptal edeceğim” ifadesini kullanıp skandal karara imza atıyor. Kömürcüoğlu’nun bayrağını kaldırmasının ardından Özkalfa, buz gibi golü iptal ederken; göz göre göre hakkı yenen Kasımpaşa, 1 puandan oluyor! 

KORKTULAR, RAPORU DEĞİŞTİRMEK İSTEDİLER!
Akhisar Belediye-Kasımpaşa maçının ardından soyunma odasında skandal pozisyonu izleyen ve golün temiz olduğunu gören hakemler, korkup gözlemci raporunun olumlu şekilde yazılması için kendi aralarında ‘Ne yapabiliriz’ diye konuştukları öğrenildi. Ancak karşılaşmanın gözlemcisinin, Özkalfa ile Kömürcüoğlu arasında, gol sırasında yaşanan skandal konuşmayı raporuna yazacağı ve MHK’ye ileteceği ifade edildi.

PAŞALI OYUNCULARI GÖZ HAPSİNE ALMIŞ!
Akhisar maçı sonrası, “Hakemin bize karşı bu kadar ağır konuşmaması lazım. Kelimelerini seçmeli. Tolga Hoca bizi yanıltmadı. Geçen sezon da canımız yanmıştı” diyen kaptan Adem Büyük’ün bu açıklamayı neden yaptığı ortaya çıktı.

Maç öncesi Lacivert-Beyazlı futbolcuları göz hapsine alan ve bazı oyuncuları göstererek kendi aralarında konuşan hakemlerin, 90 dakika boyunca da Lacivert-Beyazlılar’ı terslediği öğrenildi. Hatta hakem Tolga Özkalfa’nın oyun içerisinde kendi aralarında konuşan Kasımpaşalı futbolculara, “Konuşmayın!” diyerek uyarılarda bulunduğu belirtildi.

'HAKEMLER YARGILANMALI'
Kasımpaşa Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz, verilmeyen gol nedeniyle hakem Özkalfa’ya tepki gösterdi. Radyo Bilyoner’e konuşan Öksüz, “Hakemleri yargılamak gerekiyor. Sormak istiyorum! O pozisyonda ofsayt nerede gördün? Orta sahaya koşuyorsun, koşarken ne konuşuyorsun da dönüp ofsayt kararı veriyorsun. MHK nasıl atama yapıyor? Manisa ekibinin maçına, Manisa hakemi atıyorsun? Bunlar sorulmalı. Biz belki 1 puan alacaktık, alamadık. Bunun hesabını kim verecek” dedi.

HABERTÜRK SPOR | VOLKAN KÖSE

HABERTURK SPOR | VOLKAN KÖSE

Kasımpaşa’nın Akhisar Belediye’ye 1-0 yenildiği maçta, skandal bir kararla Paşa’nın yüzde yüz bir golünü geçerli saymayan orta hakem Tolga Özkalfa ve yardımcısı Cevdet Kömürcüoğlu’nu ağır cezalar bekliyor... Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK), Özkalfa’ya en az 4 hafta Süper Lig’de maç vermeyeceği öğrenildi. Manisalı olmasına rağmen Manisa ekibi Akhisar’ın maçına atanan ve Özkalfa’yı yanlış yönlendirerek Paşa’nın golünün iptal edilmesine sebep olan kıdemsiz yardımcı hakem Cevdet Kömürcüoğlu’nun ise sezon sonuna kadar Süper Lig’de görev alamayacağı ve sezon sonu da bir alt klasmana düşürüleceği belirtildi.

HAKEMİ YANLIŞ YÖNLENDİRDİ
Süper Lig’in 12. haftasında oynanan Akhisar Belediye-Kasımpaşa maçında 80. dakikada Koita’nın attığı nizami gol, Cevdet Kömürcüoğlu ile Tolga Özkalfa iş birliğiyle iptal edilmiş, Paşa hakemler yüzünden yenilmişti. İkili, önce golü birlikte verirken, santraya doğru koşan Kömürcüoğlu, bir anda durup ofsayt bayrağını kaldırarak buz gibi golü iptal ettirmişti.

ÖKSÜZ: LİG, BU REZİL HAKEMLERLE YÜRÜTÜLÜYOR
Kasımpaşa Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz, Akhisar maçında net golü vermeyen hakemlere sert tepki gösterdi.

Öksüz, “Hakemleri anlamak mümkün değil. Önce golü veriyorsun, sonra bir anda geri dönüp iptal ediyorsun. Bu pozisyonu nasıl izah edebilirler merak ediyorum. İnanılmaz hatalar yapıyorlar. Endişeliyim. Lig maalesef bu rezil hakemlerle yürütülüyor. Bu hakemlerle lig nasıl bitecek? Demek ki birileri, birilerini kolluyor. Ben art niyetli hakemleri Allah’a havale ediyorum. Bu lig ancak böyle kör topal gider” ifadelerini kullandı.