Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Galatasaray deplasmanda Karabükspor'a 2-1 yenildi. Karabükspor maçının ardından Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Jan Olde Riekerink'in sözleri şu şekilde:

“Koşan, defansif ve organize bir takıma karşı oynadık. Bu tip takımlara karşı pozisyona girmek için sabırlı olup doğru zamanı beklemek lazım. Yaptığımız analizde defansın arkasında pozisyon veren bir takım olarak incelemiştik. Golümüz de böyle geldi. Bazı anlar maçın kaderini belirledi. Penaltı pozisyonunda bizim lehimize faul verilmeliydi. Hakemin kararı beni çok şaşırttı. İkinci yarıda maçı bitirecek pozisyon elimize geldi fakat golü atamadık. Kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Tempolu oynayıp doğru zamanlarda baskı yaptık. Maçın kritik anları bizim lehimize değildi. En azından 1 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum…”

BASIN TOPLANTISI
Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, maç sonunda düzenlediği basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

Defansif olarak çok organize bir takıma karşı oynadıklarını belirten Riekerink, "Bu gibi takımlara karşı bazı anlar maçın kaderini belirliyor. Maçtan önce iki noktaya odaklandık. Birisi oyunun yönünü çabuk değiştirmek, diğeri de defans arkasına yapacağımız koşular. Bunu uyguladık. Bu şekilde pozisyon bulduk. İlk gol böyle geldi. Ondan sonra garip bir atmosfer vardı statta. Penaltı pozisyonunda lehimize bir faulü hak ettiğimizi düşünüyorum ve o anda hakemin verdiği penaltı kararı beni çok şaşırttı. Stattaki atmosferden dolayı mı böyle bir karar verildi bilmiyorum. Öyle düşünmek istemiyorum. Çünkü çok tecrübeli bir hakem. İkinci yarıda net bir fırsatımız var. Maçı bitirecek fırsat geçti elimize. Ama değerlendiremedik. Gole çeviremedik. Belki kendimizi suçlamamız lazım. Bu tip maçlarda bu fırsatları değerlendirip maçı bitirmeniz gerekiyor. Çünkü organize bir takım" dedi.

"TAKIMI SUÇLAYAMAM"
Takımı suçlayamayacağını söyleyen Riekerink, "İstediğimiz oyunu oynayamadık diye suçlayamam takımımı. Nasıl pozisyona gireceğimizi konuşmuştuk maçtan önce. O şekilde pozisyona girdik. Takımım da o noktalara odaklandı. Doğru zamanda baskılarımız yaptık. Bazı anlar bizim aleyhimize anlardı. Penaltı pozisyonu mesela. Başka anlar da vardı. Ne kadar iyi oynarsan oyna girdiğin pozisyonları değerlendiremezsen ve bazı durumlar aleyhine gelişirse kazanamazsın" dedi.

Riekerink, Josue'nin performansı ile ilgili soruya, "Kötü top oynadığını düşünmüyorum. Podolski'yi daha etkili kullanmamız lazımdı. Josue için daha az alan bıraktı rakip" diye konuştu.

Riekerink, bir soru üzerine Eren Derdiyok'u oyuna geç almadığını da söyledi.