Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Turuncu-beyazlı takımın hücum oyuncusu Vinicius, Gaziantepspor karşılaşmasından mağlubiyetle ayrılacaklarını tahmin etmediklerini belirterek, "Oradan en azından bir puan alıp döneceğimizi düşünüyorduk. Kendimize olan inancımız tamdı. Uzun süredir maç kaybetmiyorduk, dolayısıyla bizim için beklenmedik ve çok kötü bir mağlubiyet oldu. İstediğimiz oyunu ortaya koyamadık." dedi.

Vinicius, öz güvenleri yüksek bir takım olduklarını dile getirerek, "Dünyada hiç bir maçta kazanma veya kaybetme garantiniz yoktur. Bu öz güveni daha önceki maçlarda kendimiz kazandık. Uzun süredir gelen iyi ve kaliteli oyunumuza güvenerek kazanacağımızı düşünmüştük. Maalesef istediğimiz gibi olmadı." ifadelerini kullandı.

"RİSK ALMAK ZORUNDASIZ"
Forvet hattında görev yapan futbolcuların risk alarak oynadığını aktaran turuncu-beyazlı futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ön tarafta oynayan oyucu olarak sürekli risk almak zorundasınız çünkü çalım atmayı, orta yapmayı, şut atmayı denemelisiniz. Bu da bir risk oluşturuyor, bu yüzden her zaman başarılı olamıyorsunuz. Attığınız iyi bir pas golle sonuçlanabiliyor ama kaptırdığınız bir top da takımınız adına yenilen bir gole dönüşebiliyor. Gaziantepspor maçında kaptırdığım topla gol yememiz beni çok üzdü. Böyle bir şeyi istemeyiz ama futbol bu. Bazen istemeseniz de böyle durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu maçı da kaybettik ama hocamız bize maçtan sonra gerekli bütün eksikliklerimizi ve yanlışlarımızı gösterdi. Bazen kaybederek öğreniyorsunuz, bizim de kaybederek öğrendiğimizi düşünüyorum. Bu maçta yaptığımız hataları asla bir daha yapmayacağız."

"OSMANLISPOR MAÇINDA GALİBİYET BİZİ BEKLİYOR"
Vinicius, ligin 21. haftasında, sahalarında yapacakları Osmanlıspor maçına ilişkin açıklamalarda da bulundu. Ankara ekibini "ligin en iyi takımlarından bir tanesi" şeklinde tanımlayan Vinicius, şunları kaydetti:

"Bunun bilincinde oynayacağız. Daha önce oynadığımız takımlar da çok iyiydi. Bu maçlara alışığız, rakibimizin kalitesini biliyoruz. Ben de bireysel olarak rakibimizi incelemeye çalıştım. Hangi oyuncular iyi, hangisi hızlı bunları araştırmaya çalıştım. Gerçekten çok iyi bir kadroları var ama bizim için önemli değil. Biz de çok iyi bir kadroya sahibiz. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Çok iyi bir maç ve galibiyet bizi bekliyor."