Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Rodrigues, GSTV'ye yaptığı açıklamada, Beşiktaş derbisinin kendileri için önemine dikkati çekerek, "Derbinin ne anlama geldiğini biliyorum. Rotterdam'da büyürken çevremizde çok fazla Türk vardı. Galatasaray ile Fenerbahçe oynadığında insanlar dışarıya çıkıp gürültü yapmaya başlıyordu. Bununla büyüdüm. Pazartesi günü güzel bir maç olacak. Stadın dolu olmasını bekliyorum. Bizim için önemli olan 3 puanı almak." dedi.

Hollanda'da çok fazla Türk arkadaşı olduğunu aktaran Rodrigues, "Galatasaray'ın ne kadar büyük bir takım olduğunu onlardan öğrendim. Şimdi ise Galatasaray'da oynuyorum. Arkadaşlarım bundan dolayı gurur duyuyorlar." ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYON OLMALIYIZ"
Sarı-kırmızılı futbolcu, Hollanda, Bulgaristan, İspanya ve Yunanistan liglerinde forma giyerek kendisini geliştirdiğini belirtirken, Türkiye'de de başarılar kazanmak istediğini kaydetti.

Bulunduğu noktayı tecrübelerine bağlayan 26 yaşındaki Rodrigues, "Şimdi Türkiye'deyim. İşler biraz daha farklı çünkü Galatasaray'da oynuyorum. Şampiyon olmalıyız. Büyük isimlerle, kaliteli oyuncularla beraber sahaya çıkıyorsunuz. Benim hayatımda da bazı şeyleri ispatlamak için büyük bir adım oldu. Umarım şampiyon olup pek çok gol atarız." diye konuştu.

"TUDOR'LA ÇALIŞMAK GÜZEL BİR TECRÜBEYDİ"
Daha önce PAOK'ta birlikte çalıştığı teknik direktör Igor Tudor'un Galatasaray'ın başına geçmesine değinen Rodrigues, şunları aktardı:

"PAOK'ta Igor Tudor ile beraber çalıştım. Çok güzel bir tecrübeydi. Oyuncularından çok şey bekleyen ve çok çalışan bir teknik direktör. Daha da büyük bir teknik direktör olmak için aç durumda, çünkü aktif futbol yaşamında çok büyük bir oyuncuydu. Galatasaray için iyi olacak. Çok çalışacağız. Onunla birlikte Galatasaray pek çok şeyi başaracaktır."

Hollanda vatandaşı olan Rodrigues, ülkesinin yıldız isimleri Wesley Sneijder ve Nigel de Jong'la birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çok büyük isimler ve harika oyuncular. Burada olmaları benim için çok önemli. Şimdi onlarla beraber oynuyoruz. Bu harika. Şimdi onlarla arkadaş oldum." değerlendirmesinde bulundu.

"KENDİMİ GÖSTERECEĞİM"
Garry Rodrigues, Galatasaray formasıyla kendisini ispatlayacağına olan inancını dile getirdi.

Kendisini daha da geliştirebilmek için sarı-kırmızılı kulübe geldiğini anlatan Rodrigues, "Kendimi göstereceğim. Herkese Rodrigues'in gerçekte nasıl bir oyuncu olduğunu göstermek istiyorum. Zayıf yanlarım olduğunu biliyorum. Bir aydır İstanbul'dayım. Günlük olarak daha iyiye gitmek için elimden gelen her şeyi veriyorum. Bende daha fazlası olduğunu insanlara göstereceğim." şeklinde görüş belirtti.