Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüp yönetim kurulu üyeleri Ömer Faruk Ofluoğlu ve Mehmet Erdoğan ile basın sözcüsü Saffet Mete, bir restoranda basın açıklaması yaparak taraftara çağrıda bulundu.

Taraftarlardan destek isteyen yöneticilerden Ofluoğlu, Kayserispor ile çok önemli bir maça çıkacaklarını belirtti.

Maç öncesi bir davet kampanyası başlattıklarına değinen Ofluoğlu, şöyle konuştu:

"Hep beraber bu maçta 12. adamı aktif hale getirerek, kazanmak istiyoruz. Bu maç çok önemli. Ligde rakibimiz olan bir takım. Bu maçı kazanmamız halinde ligde düşme hattından çıkmış olacağız. Takımımız iyi ve güzel futbol oynuyor. Bu maçı alabilecek güçteyiz ancak zaman zaman topun canı bizi çok sevmedi. Her zaman şanssız olmayacağız. Şansın bize güleceği zamanlar da olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde bu maçı kazanacağız."

Erdoğan ise geçmişi unutarak geleceğe bakacaklarını, bu maçın adeta kendileri için kırılma noktası olduğunu vurguladı.

Kayserispor maçı sonrasında da zorlu karşılaşmaların kendilerini beklediğini anlatan Erdoğan, "Bu zorluğu 12. adamımızın desteği ile atlatmak istiyoruz. Sahaya çıkan 11 kişi ve kenardaki teknik heyete vereceğimiz destek çok önemli. Taraftar, takımımız ve yönetimimiz hep beraber ligde kalmak için güç birliği yapacağız. Bu, kırılma maçımız. İyi futbolun karşılığını Kayserispor maçından itibaren almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Basın sözcüsü Mete de taraftarın başlattığı maça davet kampanyasına kendilerinin de bilet fiyatlarında indirim yaparak, il ve ilçe belediyelerinden ücretsiz ulaşım desteği sağlayarak katkı sunduklarını bildirdi.

Mete, "Bu maçtan sonra sahamızda 6 karşılaşma daha oynayacağız. Bu maçta sabırlı olmak zorundayız. Belki geriye düşeceğiz ama takımımızı 90 dakika destekleyerek karşılaşma sonunda istediğimizi alan taraf olmak istiyoruz. Sonuna kadar takımımızın arkasında olmamız lazım." şeklinde görüşlerini aktardı.