Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Hapoel Beer Sheva'yı ilk maçta 3-1, ikinci maçta da 2-1 mağlup ederek UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'na kalmayı başaran Beşiktaş'ta 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, karşılaşma sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bundan sonra kalan 16 takım arasında mücadele edeceklerini belirten Çebi, "İnşallah iyi bir kura çekip yolumuza devam ederiz. Her takımı çok ciddi göreceksiniz. Herkesin emeği var, saygı duyacaksınız. 'O takım kolay, bu basit' diye bir şey söylenemez" ifadelerini kullandı.

"ARTIK HER MAÇ DERBİ"
Galatasaray ile pazartesi günü oynanacak olan derbi maçla ilgili olarak da konuşan Çebi, "Ligde bir avantajımız olduğunu kabul edebiliriz ancak işimiz hala çok zor. 13 maçımız var ve her biri çok önemli. Küme düşme mücadelesi veren takımlar var ve o takımlar çok çetin maçlar çıkaracaktır. Bunu kabul etmeliyiz. Her maçı derbi gibi görmemiz gerekir. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan maçlar derbi konusunda ritüel anlamını taşıyor. Ancak şampiyonluk öyle çok basit bir şey değil. Hepimizin tek vücut olduğu bir mücadele dönemi çoktan başladı ve sonuna kadar devam etmek zorunda" diye konuştu.

"BÜLENT YILDIRIM, HAKKANİYETLİ BİR MAÇ YÖNETECEKTİR"
Derbinin hakemi Bülent Yıldırım hakkında sorulan bir soru üzerine de konuşan Ahmet Nur Çebi, "Ben Bülent Yıldırım'ın çok eski bir hakem olduğunu çok iyi biliyorum, sizler de biliyorsunuz. Sonuçta hakemdir ve Türk hakemidir. Türkiye Futbol Federasyonu'nun tayin ettiği bir isimdir. Çıkıp da adaletli ve hakkaniyetli bir maç yöneteceğinden şüphem yok. Umarım hata yapmaz" diyerek sözlerini noktaladı.

METİN ALBAYRAK: "HİÇBİR RAKİP FARK ETMEZ"
Beşiktaş Yönetim Kurulu Sözcüsü Metin Albayrak ise, bundan sonraki turlar için rakiplerin fark etmeyeceğini belirterek, "Turu geçecek gücümüz var" diye konuştu.

Hapoel Beer Sheva'ye eleyerek tur atlayan Beşiktaş'ta Yönetim Kurulu Sözcüsü Metin Albayrak, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. Bundan sonra her takımın güçlü olduğunu söyleyen Albayrak, "Çok güzel bir skor ve çok güzel bir gece. İsrail takımı Beer Sheva'yı güzel ağırladık. Onlara da teşekkür ederiz. Son 16'dayız. İnşallah daha da üzerine koyarak ileriye gitmek istiyoruz. Aynı zamanda ligdeki şampiyonluk yarışı da çok önemli. İnşallah her ikisini de beraber götürürüz. Pazartesi günü zor bir maça çıkacağız. İyi hazırlanıyoruz ve takımımız çok iyi. İnşallah kazanacağız" ifadelerini kullandı.

"ÜLKEMİZİ İYİ TEMSİL EDİYORUZ"
Kura konusunda akıllarında herhangi bir takım olmadığını sözlerine ekleyen Albayrak, "Herhangi bir tercihimiz yok. Bundan sonra her takım önemli. Biz de iyi bir takımız ve kendimize güveniyoruz. Ülkemizi iyi temsil ederek daha yukarılara gitmek istiyoruz. Bu turu geçmeyi hak ettiğimizi düşünüyorum. Buraya kadar iyi geldik ve iyi oynuyoruz. Ülkemizi de iyi temsil ediyoruz. İnşallah yarın da güzel hayırlı bir kura çekerek üst tura gideceğiz" dedi.

"HEDEFİMİZ AVRUPA'DA KUPA KALDIRMAK"
Beşiktaş'ın yarıştığı her platformda hedefinin en üste çıkmak olduğunu söyleyen başarılı yönetici, "Şu anda bizim için Beşiktaş'ın formasını terlettiği her platform çok önemli. Öncelik diye bir şey söz konusu değil. Bizim için şampiyonluk ve en üstte gitmek önemli. Tabii ki şampiyonluk çok önemli çünkü Şampiyonlar Ligi'ne gidiyorsunuz. Evet hedefimiz var. Bundan sonra 3. yıldızı takmak ve Avrupa'da en iyi yere gitmek istiyoruz. İnşallah Vodafone Arena'da Avrupa kupası kaldıracağız" diyerek sözlerini noktaladı.