Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor maçı için misafir takım seyirci bileti fiyatını 900 lira olarak belirleyen Atiker Konyaspor'un basın sözcüsü Erhan Gökmen, kulübe ve taraftarlarına yapılan haksızlığa tepki olarak fiyatı yüksek tuttuklarını ifade etti.

Gökmen, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK), Atiker Konyaspor-Antalyaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili verdiği cezalar ve TFF Tahkim Kurulunun bu cezaları onamasının, vicdanları yaraladığını vurguladı.

Atiker Konyaspor camiasının cezayı hak etmediğini belirten Gökmen, "Açıklanan bilet fiyatları, Antalyaspor maçında tribünlerde yer almadığı halde Trabzonspor maçını izlemesi engellenen 11 bin kombine sahibine, milli takımı yeniden ayağa kaldırmış olan Konya taraftarına ve Konya şehrine yapılan haksızlığa tepki niteliğindedir. Konyaspor ile Trabzonspor'un geçmişten bugüne gelen iyi ilişkileri ve dostluğu tüm spor camiasının malumudur. Trabzonspor camiasının bu konuda bizi anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı.

TARAFTARLARDAN YÖNETİME İNDİRİM TALEBİ 

Konya'daki Nalçacılılar Taraftarlar Derneği, Trabzonspor taraftarına ayrılan tribün biletlerinin 900 liradan satışa sunulmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kulüpten indirim talebinde bulundu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Yönetim kurulumuzdan bilet fiyatlarının makul seviyeye çekilmesini talep ediyoruz. Deplasmanın her taraftar grubu için bir hak olduğunu düşünüyoruz. Konya'nın misafirperverliğine ve hoşgörüsüne yakışmayan, Trabzonsporlu misafirlerimizi mağdur eden bu fiyat politikasının kimseye bir faydası olmayacağından hareketle, uğradığımız haksızlıkların çözümü ve Türkiye Futbol Federasyonuna tepki amacıyla yükseltilen bilet fiyatlarının normal seviyelere çekilerek, hakkımızı başka yollarla aramamız gerektiği inancındayız."

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda yarın saat 19.00'da başlayacak Spor Toto Süper Lig'deki Atiker Konyaspor-Trabzonspor maçını, cezası nedeniyle ev sahibi takım taraftarları izleyemeyecek. PFDK, Atiker Konyaspor'a, 20. haftada Antalyaspor maçındaki saha olayları nedeniyle 1 resmi karşılaşmayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 60 bin lira para cezası vermişti.