Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAP Arena Stadı'nda yoğun yağış altında başlayan maçın ilk dakikasında Şanlıurfaspor, Abdulaziz Solmaz'ın golüyle 1-0 öne geçti. Statta 8. dakikada yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle karşılaşma bir süre dururken, yoğun yağış etkisini giderek artırdı.

Yaklaşık 8 dakikalık beklemenin ardından jeneratörlerin devreye girmesiyle stattaki elektrik sorunu çözümlenmesine rağmen yoğun yağış dolayısıyla maçın hakemi Koray Gençerler, sahada kontrollerde bulundu.

Gençerler, saha zemininin çeşitli noktalarında yaptığı incelemenin yanı sıra topun sekip sekmediğini de kontrol etti. Koray Gençerler, daha sonra yoğun yağıştan dolayı saha zemininin maç oynamaya uygun olmadığını gerekçe göstererek mücadelenin tatil edilmesine karar verdi.

13:00'TE OYNANACAK
TFF 1. Lig'de yoğun yağış nedeniyle tatil edilen Şanlıurfaspor ile Adana Demirspor arasındaki karşılaşmanın yarın saat 13.00'te oynanmasına karar verildiği bildirildi.

Şanlıurfaspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Büyükfırat,  yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde kentte etkili olan yağışın GAP Arena Stadı'nın zeminini futbol oynanamaz hale getirmesi nedeniyle Adana Demirspor ile oynadıkları karşılaşmanın tatil edildiğini hatırlattı.

Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin sahada yaptığı incelemelerin ardından maçın yarın oynanmasına karar verildiğini vurgulayan Büyükfırat, "Yoğun yağış nedeniyle tatil edilen maçımız, yarın saat 13.00'te kaldığı yerden devam edecek. İnşallah yarın daha güzel bir atmosferde maçımızı oynarız. Önde olduğumuz karşılaşmada futbolcularımızdan sonuna kadar üstünlüklerini korumalarını bekliyoruz." diye konuştu.

Karşılaşmanın hakemi Koray Gençerler, saha zemininin futbol oynamaya müsait olmaması nedeniyle iki takım arasında bu akşam oynanan müsabakayı tatil etmişti.