Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Radyospor'a konuşan Ergün, "Sportif Direktör olarak gelecek sezon çalışmaya başlayacağım. Sportif direktörlük konusunda gelecek sezon mecburi bir kadro oluşacak. Bu yapı sertifikalı arkadaşlarımızdan oluşacak. Sportif direktörlük bizim futbol bölümünde yönetim ve başkanın görevinin işleyişini sağlayan departman" dedi.

"SAKATLIĞIN 3 NEDENİ"
"Bizim düşencemiz kendi işimizi halletmek ve önümüzdeki 10 haftadaki maçlarımızı kazanmnak, rakiplerimizin puan kaybetmesini beklemek. Her maç final, kazanmak için sahada olacağız. Galatasaray bu yolda sonuna kadar mücadele edecek. Sakatlıkların 3 nedeni var. Florya'daki zemin yıprandı, onun etkisi var. Florya'nın zemini çok yıpranıyor, ben görevdeyken 3 defa yenilendi. Bunun yanında oyuncularımızın fiziksel gücünün az olması. Hocamız aşırı yüklenmeyi seviyor oyuncular da çok hırslı bunlarından etkisinin olduğunu düşünüyorum. Sakatlıkların devamlı üst üste gelmesi kötü oldu"

"TRABZONSPOR'A SAYGI DUYUYORUZ AMA NAĞMAĞLUP UNVANINI BİTİRMEK İSTİYORUZ..."
"Amacımız Trabzonspor maçını kazanmak, Trabzonspor büyük bir camia 2017'de trendde olan bir ekip. Biz takım olarak kazanmaya odaklandık, rakibimiz Trabzonspor'a saygı duyuyoruz fakat yenmek için sahada gerekeni yapacağız. Ligin ilk yarısında çıkışa geçtiğimiz dönemde yenildik, derbilerin favorisi olmaz"

"SNEİJDER İLE TUDOR..."
"Sneijder'de, Riekerink'in gelmesi ve gitmesi arasında bir davranış değişikliği yok. Sneijder lider, üst düzey kulüplerde forma giymiş bir oyuncu, profesyonel ve çalışmalarına devam ediyor. Sneijder ile Tudor yakından ilgileniyor. Sneijder sakatlık yaşadı, teknik heyet ve yönetimin beklentisi bir hayli fazla"

"AVRUPA'DAN OYUNCULARLA ANLAŞMA..."
"Önümüzdeki sezon için planımız yok fakat genel çalışmamız var. Mali kongreden sonra her şey netleşir. Taraftarın sabırsızlıkla maça geleceği bir takım kurmak istiyoruz. Sezon devam ederken Avrupa'dan oyuncularla anlaşma imkanımız var. Hocamızın raporu doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyor. Herkesin gururla izleyeceği bir takım kurmak istiyoruz"

"BRUMA'NIN DURUMU... CAROLE İNGİLTERE'YE GİDİYOR MU? "
"Gündemimizde şu anda 3 isim de yok. Bu dönemde çok sayıda oyuncu gündem yapılır. Carole bu sezonu Galatasaray'da geçirmek istediğini belirtti. Devre arasında Premier Lig'den talipler vardı. Bruma'nın durumu mali kongreden sonra belli olacak, bu konuda somut adımlar atılabilir. Bruma'dan beklentimiz var. Sakatlığı gelişimini sekteye uğrattı. Portekiz A Milli Takımı'na çağrılırsa değerini katlar. Ne yazık ki ligimizdeki Türk futbolcularının Avrupa'da izlenmesi noktasında sıkıntı var. Biz Bruma'yı kadromuzda tutmak istiyoruz. Lens için girişimiz yok"