Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray’ın futboldan sorumlu Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu istifa etti... Nazifoğlu, "İstifa kararı tamamen bana ait. Çok yoruldum. Bu futbol ortamını hiç sevmedim" ifadelerini kullandı.

İSTİFAYA GÖTÜREN SÜREÇ
Sezon başından beri yanından ayırmadığı eski futbolcu olan yakın arkadaşı Ayhan Akbin’in Dursun Özbek’in talimatıyla Trabzon kafilesine alınmadığını öğrenen Levent Nazifoğlu, başkana itiraz etti.

İstediğini alamayan Nazifoğlu, başkanın “Uçağa Alper Narman dışında başka yönetici alınmasın” emri verdiğini duyunca yeniden telefona sarıldı. Nazifoğlu’yla konuşan başkan Dursun Özbek’in kapıyı kapatıp “Ya istifa et ya da seni görevden alırım” dediği belirtildi. 

25 Mart’taki mali genel kurula kadar süre tanınan Galatasaray’ın futboldan sorumlu Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu bugün görevinden istifa etti.

Levent Nazifoğlu ayrılığı sonrası beIN SPORTS'a yaptığı açıklamada, ''Bu işi artık yapmak istemiyorum, bu ortamda görevimi yapamam, Galatasaray'da maskeli balo oynanıyor ben maske takamam, girip baktım şimdi de çıkıyorum. Bu şekilde görevimi yerine getiremem, çok kirlenmiş bir ortam ve bu sadece Galatasaray'da değil Türk futbolunda da durum böyle'' dedi.

Sürekli bağlandığı TV programlarında yaptığı açıklamalarla camianın büyük bir bölümünü karşısına alan Nazifoğlu, son olarak taraftarlarla da arasını açmıştı.

GALATASARAY PARAMPARÇA
ÖZBEK YÖNETİMİ ÇATIRDIYOR!
Dursun Özbek yönetiminde saflar ayrıldı, içerisi kaynamaya başladı. Huzursuzluklar had safhaya çıktı. Trabzon’a kafileyle sadece Alper Narman gitti. Nazifoğlu’nun istifası geldi, yenileri de gelebilir.

MUHALEFET ‘YETER’ DİYOR
Geleceğe dönük kadro planlamasında yapılan yanlış hamleler, artan borçlar, Emlak Konut’la yapılan projelere rağmen muhalefeti düşündürüyor. Camianın önemli isimleri, mali genel kurulda seçim beklentisine girdi.

OYUNCULAR AYRI TELDEN ÇALIYOR
Tudor’un gelişi de Florya’ya kenetlenme getiremedi. Sneijder gelişmelerden rahatsız, Poldi gün sayıyor. Selçuk-Sabri kaderlerini bekliyor. Kimse takımda uzun süreli “kalacak” gibi işine asılmıyor.

TARAFTARLAR ÖFKE SAÇIYOR
Alınan sonuçlar, takımın umutsuz görüntüsü taraftarın sabrını taşırdı. Eylemler şiddete dönüşmeye başladı. “Yönetim istifa” artık sıradanlaştı. Avrupa şehirlerinde bile istifa pankartları açılmaya başladı.