Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sarı-Kırmızılı kulübün cumartesi günü yapılacak olağan mali genel kurulu öncesi kulisler hareketlenmeye başladı. Son olarak Sportif A.Ş. yönetiminden istifa eden Levent Nazifoğlu’nun yaptığı açıklamalar camiada büyük yankı bulurken, başkan Dursun Özbek’e yapılan seçim baskısı da arttı.

Özbek’in kongrede seçim kararı almasını isteyen muhalefetin, aksi halde yönetimi idari anlamda ibra etmeyerek tüzük gereği kulübü erken seçime götürmeyi planladığı bildirildi.

Özbek’e destek veren üyelerin bir kısmının ise seçime gidilerek kalan 1 yılda başkanın daha güçlü bir yönetimle yola devam etmesini istedikleri ifade edildi.

ÖZBEK NABIZ YOKLUYOR
Muhalefetin bu restini gören başkan Dursun Özbek, kongredeki atmosfere göre kararını verecek. Eğer başkan riske girerek erken seçime gitmez, ardından da ibra edilmeyerek tüzük gereği zorunluluktan kulübü seçime sürüklerse, yeniden aday olmayacak.

Özbek ibra edilmesi halinde ise genel kurul üyelerinin 5’te 1’i kadar imzalı başvurusu gibi istisnai durumlar dışında Mayıs 2018’e kadar koltuğu sağlama alacak.

HABERTÜRK SPOR / Erhan TELLİ