Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray'da yıllık olağan mali genel kurulda konuşmacı olarak söz alan Yasin Çakmak, Dursun Özbek yönetimine sert eleştirilerde bulundu. Yönetimin verdiği sözleri tutmadığını belirten Yasin Çakmak, Mehmet Özbek konusunda da eleştirilerini sıraladı.

"GALATASARAY BAŞKANININ SÖZÜ SENETTİR"
Galatasaray'da başkanın ağzından çıkan sözün senet olması gerektiğini ifade eden Yasin Çakmak, "Florya'da çeşitli işlerle ilgili olmak için bulunan Mehmet Özbek, Cüneyt Tanman'ı görevinden etti ve futbolun başına geçti. Galatasaray'da ibrasızlık başarısızlık sebebiyle olmaz. İbrasızlığın asıl sebebi Galatasaray'ın yazılı olmayan kurallarına aykırı hareket etmektir. Bu yanlıştır veya doğrudur tartışılır ama böyledir. Ne için bu göreve getirildiği belli olan Yıldırım Demirören'e verilen desteğin kabul edilemez olduğunu anlatmıştım. Artık bazı sözlere güvenemez hale geldik.

UEFA'dan ceza konusu, otelin açılışı, gizli protokollere imza atılmasına kadar bitmek tükenmek bilmeyen bir silsilenin sonucunda oluşan bir güvensizlik bu. Galatasaraylılar, başkanının sözüne senet gözüyle bakmalıdır. Ne yazık ki ben artık öyle bakamıyorum." ifadelerini kullandı.

CAVANDA VE DONK TEPKİSİ
Galatasaray'da olağan yıllık mali genel kurulunda söz alan eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, Dursun Özbek yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Luis Cavanda ve Ryan Donk transferleri üzerinden yönetimi eleştiren Ahmet Özdoğan, "Bu transferleri bana bir açıklayın" dedi.
 
"AYAKLARINA TOP DEĞMEDEN GİTTİLER"
"Dursun başkan, 'Hajrovic ve Ontivero'yu kim aldı. Bunlar hesap versin' demişti. Peki Sigthorsson ve Grosskreutz'u kim aldı? Günlerce bu futbolcuları İstanbul'da finanse ettik ve 1 kez bile ayaklarına top değmedi. Peki Cavanda ve Ryan Donk'u kim transfer etti? Donk, Real Betis'te ama parasını biz ödüyoruz. Bunu bana bir açıklayın."

"Başkan Dursun Özbek 'Podolski'yi aldım geriye Messi ve Neymar kaldı' dedi. Şimdi sattı. Sevgili Başkan 2 yılı doldurdunuz hala faiz finansmanı konusunda dertlerimiz var diyorsunuz, bu kabul edilemez. Galatasaray resmi internet sitesinde İngilizce ve Fransızca dil seçenekleri kapı duvar. Size sponsor gelir mi? Galatasaray, siyasi iktidarların iki dudağı arasına bırakılacak bir kulüp değildir, asla olmayacaktır. Galatasaray'ı iktidarla muhatap eder, iktidarın iki dudağına bırakırsanız sizden gelir Florya'yı alırlar."

"DURSUN ÖZBEK DERHAL İSTİFA ETMELİDİR"
Galatasaray'da olağan yıllık genel mali kurulda söz alan Ali Güvenç Kiraz, Dursun Özbek ve yönetiminin derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Galatasaray'ın kardeşlerin yönettiği bir kulüp olamayacağını belirten Kiraz, sert eleştirilerde bulundu.

"DURSUN ÖZBEK İSTİFA ETMELİDİR"
Yönetimi istifaya davet eden Ali Güvenç Kiraz, "Galatasaray taraftara açılmalıdır, sistem yenilenmelidir. Böyle gidersek sorun büyük olacaktır. Galatasaray kardeşlerin yönettiği, Oğulların staj yaptığı bir yer değildir. Galatasaray küçük kafalarla yönetilemez. İbra ettiğiniz zaman, sadece devrimi geciktirmiş olursunuz. Galatasaray'ın gerçek sahibi taraftardır. Dursun Özbek derhal istifa etmelidir. Galatasaray Sportif yapılanmada ayrılmalıdır. Her genel kurulda Gayrimenkul konuşulamaz." dedi.

"GALATASARAY TARAFTARINDIR"
Galatasaray'ın asıl sahibinin taraftar rolduğunu belirten Ali Güvenç Kiraz, "Ünal Aysal başkanlığı yaptığında istediğini alamadı ve istifa mekanizmasını harekete geçirdi. Dursun Özbek'in de aynı şeyi yapması gerekiyor. Bu sıkıntılı dönemi ibra etmeyerek yeni bir döneme geçiş için destek olabilirsiniz. Galatasaray taraftarındır." ifadelerini kullandı.

"İÇİM ACIYOR"
Bir diğer kulüp üyesi Metin Ünlü ise şunları şöyledi:
"Sayın başkan Dursun Özbek, Mehmet Özbek'i hangi sıfatıyla futbolun başına getirip koydu? Bunu açıklamasını bekliyorum. Son 1 senede ezeli rakibimize karşı 11-0 gerideyiz. İçim acıyor. Hani Mehmet Özbek, Florya'daki inşaat işleri için gelmişti? Getirdiniz futbolun başına koydunuz."

Zafer Şener: "Fernando Muslera gibi adam gibi adam, karakterli futbolcu gelmedi. Gelin bu çocuğu kongre üyesi yapalım arkadaşlar. Bu destek verdiğiniz TFF, bizim 7 maçta 16 puanımızı çaldı başkanım. Düdük astıran kulüpten bu hallere geldik. Her yerde yeniliyoruz."

İlker Canalp: "Bizde yağmurlu hava var. Bir yağıyor, bir açıyor. Beşiktaş'a bakın. Yıllık maaş ücreti bizden düşük. Orada hep güneş var. Galatasaray'ı yönetenlerin en büyük şansı, muhalefet kalitesizliği. Bize sunulan futbol aklı Mehmet Özbek ve Levent Nazifoğlu. Garry Rodrigues'e 3,5 milyon Euro verildi. Hayatında en fazla 600 bin Euro'ya transfer olmuş. Niye 6 katını veriyoruz? En favori transfer Cavanda. Bu transferi kim yaptı? Çıkıp hesap versin. Trabzonspor'un göndereceği oyuncuya bonservis verdik. Dünya üzerinde 4.5 milyon Euro € bonservis ödeyerek alacağınız 20 stoperden biri Serdar Aziz midir? Bunun açıklanmasını istiyorum Elmander demişti ki, 'Formanın önündeki arma için oynarsan, arkadaki ismi hatırlarlar. Nasuhi Sezgin, 'Devletle işlerimiz var, istifa etmeyeceğiz' dedi. Bu tavır kabul edilebilir bir tavır değildir. Bu yönetimi ibra edemiyorum, çok üzgünüm. Buraya gelmeyenlere sorum var. Galatasaray umrunuzda mı? %16-17 civarında katılım var."