Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş Kulübü; voleybol, basketbol ve hentbol takımlarında görev alan sporcularının kalması için 11 daire satın aldı.

Vodafone Arena'da düzenlenen, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya ve şirketin onursal başkanı İbrahim Dumankaya'nın katıldığı basın toplantısında, projenin tanıtımı yapıldı.

Başkan Orman, tanıtımda yaptığı açıklamada, "Çok fazla sporcumuz var. Beşiktaş, yurt dışından gelen sporculara kiralar ödeyerek yer tutuyor. Ondan yavaş yavaş uzaklaşmak istedik. Futbol harici branşlarımız için DKY'nin Kağıthane'deki projesine yatırım yaptık. 11 daire satın aldık." diye konuştu.

Farklı metrekarelere sahip daireler aldıklarını vurgulayan Orman, şunları söyledi:

"Dairelere kiralar ödüyoruz. Artık ödemek istemiyoruz. Basketbol, voleybol ve hentbol takımı oyuncuları için buraları değerlendirmek istiyoruz. Çok araştırdık, güvenilir bir şirketle bu işi yapmak istedik. İlk adımı attık. İhtiyaç olursa bir adım daha atarız. Futbolculara yönelik Ümraniye'ye yakın bir bölgede yer almak istiyoruz. Yabancı oyuncularımız var. Onların da kalabileceği kompleks olsun istiyoruz. Belki biz yaparız, belki satın alırız."

Gündeme ilişkin soruları cevaplayan Orman, transferde ismi geçen Borussia Dortmundlu futbolcu Emre Mor konusunda bir görüşme yapmadıklarını ve bu yönde bir niyetlerinin bulunmadığını dile getirdi.

Gelecek sezon için bir veya iki transfer düşündüklerini belirten Orman, Marcelo Guedes, Necip Uysal ve Oğuzhan Özyakup'un sözleşmelerini uzatma aşamasında olduklarını sözlerine ekledi.

KOMBİNE KART MERKEZİ YENİLENDİ
Vodafone Arena'daki merkezde, futbol takımının gelecek sezonki maçları için kombine kart satışları gerçekleştiriliyor.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yenilenen merkezi ziyaret ederek bir süre satışları takip etti.

Basın mensuplarına kombine kart satışlarıyla ilgili bilgi veren Orman, "Yeni başladık. Birinci gün bin 850 kişi hemen kombinesini yenilemiş. Devam ediyor. Kombinesi olup da yer değiştirmek isteyenler var. Kalan yer olursa değiştirme imkanı sağlayabiliriz." diye konuştu.

Bu sezon olduğu gibi 2017-2018'de de 32 bin kombine satacaklarını belirten Orman, "En büyük sıkıntı ondan sonra başlayacak. Fazla derecede kombine talebi var. 32 bin kombine var. Maç başı satmakla hem kulübümüze gelir sağlıyoruz hem de karaborsanın çıkmasını engelliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kombine kart satışlarını da artık modern bir merkezde gerçekleştirdiklerini anlatan Orman, sözlerini şöyle tamamladı:

"2 bin 200 civarında rakip takıma bıraktığımız yer var. Sponsorlara verilen yerlerin ardından 6 bin maç başına satılacak yer kalıyor. Allah, taraftarlara iyi hizmet alacağı ortamları nasip etti. Ürünlerimize insanlarımızın talebi var. Eskiden 10 bin seviyesinde kalıyorduk. 32 bin değil 30 bin daha olsa onu da satabilecek taraftar isteği var."