Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ravcı, hem kendilerinin hem de bir şehrin hayalini gerçekleştirerek bir üst lige yükseldiklerini aktararak, bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Malatya'nın Süper Lig'de tecrübeli bir şehir olduğunu kaydeden Ravcı, "Elbetteki Yeni Malatyaspor'un yeri Süper Lig'dir. Bu şehir Süper Lig'e çıktı. İnsanların gözlerindeki o mutluluğu, heyecanı görmek bizi daha mutlu ediyor." diye konuştu.

Ligin büyük bölümünde liderlik koltuğunda oturduklarını aktaran Ravcı, takımın zaman zaman inişli ve çıkışlı süreçler yaşadığını belirtti.

"GİZLİ HEDEFİMİZ SÜPER LİG'Dİ"
Gelinen noktaya kolay ulaşılmadığını, futbolcusundan malzemecisine teknik ekibinden yönetim kuruluna kadar herkesin elinden gelenin fazlasını ortaya koyduğunu dile getiren Ravcı, şöyle devam etti:

"Bir önceki sezon TFF 1. Lig'e çıktığımızda hedefimiz ligde kalmaktı. En azından o ligin yenisi olarak 'hangi oyuncu profiliyle oynanır, bu ligde bir hedef koyarsak hangi oyuncuları transfer edebiliriz' diye düşündük. İlk sezon o hedefimizi gerçekleştirdik. Daha sonraki sezon işin açıkçası biz şampiyonluk için yola çıkmadık. Bu bizim gizli hedefimizdi. Oyuncularımızın üzerindeki baskıyı azaltmak için hedefimizi 'Play-off' diye açıklamıştık. Gizli hedefimiz elbette ki Süper Lig'di."

İnançlarını, güvenlerini hiçbir zaman kaybetmediklerini anlatan Ravcı, takımdaki birlik ve bütünlükle hak ettiklere yere geldiklerini ifade etti.

"HEDEFİMİZ KALICI OLMAK"
Ravcı, yeni çıktıkları Süper Lig'de sezonun nasıl geçeceğini tahmin etmenin şu an için zor olduğunu vurguladı.

Süper Lig'in ilk başlarda kendilerini biraz zorlayacağını ancak burada kalıcı olmak için gereken tüm fedakarlığı yapacaklarını belirten Ravcı, "Hedefimiz bu ligde kalıcı olmak. Sonraki hedeflerimizi ona göre belirleyeceğiz. Transferlerimizi ona göre yapacağız." diye konuştu.

Yeni çıktıkları ligde de başarılı olacaklarına inandıklarını aktaran Ravcı, şunları kaydetti:

"Sezon içerisinde birlik ve bütünlüğü yakaladığımız zaman Süper Lig'de de kalıcı ve başarılı olacağız. Bu şampiyonluk herkesin başarısıdır. Başta başkanımız Adil Gevrek ve yönetim kurulu, teknik ekibimiz, kulüp çalışanlarımız, taraftarlarımız ve dualarını eksik etmeyen Malatyalılara çok teşekkür ediyorum. Hep beraber buralara geldik."