Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ümit Akbulut'un kendisini 4 milyon 400 bin Dolar dolandırdığını belirten Gregory van der Wiel, konuyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Akbulut'la kasım ayında tanıştığını ve kendisine ilk ödemeyi 1 ay sonra 440 bin Dolar olarak yaptığını söyleyen Van der Wiel, "İlk ödemeyi kadro dışı kalmadan önce yaptım. Kulüp yöneticilerine dolandırıldığımı söyleyemedim. Böyle bir durumdan dolayı çok utandım ve kimseye söyleyemedim" ifadelerini kullandı.

Oyuncunun menajeri Mehmet Zeti Şahin de, Van der Wiel'in kız arkadaşı olan Rose Bertram'ın kendisini aradığını ve durumu bu şekilde öğrendiğini söyledi.

"KULÜPLE ARAM PEK İYİ DEĞİLDİ"
Yaşanan olay nedeniyle hayatına büyük bir darbe vurulduğunu söyleyen Gregory van der Wiel, "Kulüple o dönem aram çok iyi durumda değildi. Ancak yaşanan bu olaydan sonra çok daha kötü oldu. Futbol kariyerimi de olumsuz etkiledi. Türkiye'de herhangi bir sorunum yok. Ancak ister istemez bu yaşanan olaylardan dolayı sarsıldım. Yine de burada kalıp futbola devam etmek istiyorum" dedi.

Van der Wiel, kulübün kendisine yardımcı olup olmadığın konusunda ise, "Ne dememi bekliyorsunuz. Doğruyu mu söylemem gerekiyor yoksa işlerine geldiğini mi anlatayım? Kulüple ilgili herhangi bir şeyi aktaramam. Yoksa kendimi daha da zor durumda bırakacağım." ifadelerini kullandı.

"KULÜBE BİLGİ VERMEMEKLE HATA ETTİM"
Olayın duyulmasının ardından antrenörüyle konuyu konuştuğunu ifade eden Hollandalı futbolcu, "Duyulduktan 1 gün sonra antrenöre her şeyi izah ettim. Özür de diledim. Antrenörüme de performansımın neden düşük olduğunu söyledim. Keşke kulübe daha önce söyleseydim ben bunu. Şu anda fazla bir şey anlatamıyorum. Ama tabii ki bu olayı en başta menajerime söylemem gerekiyordu. Bir de kulübe bilgi vermem gerekiyordu. Burada hata yaptım. Ümit Akbulut'u önceden tanımıyordum. 11. ayda tanıştım kendisiyle. 1 ay sonra ilk ödemeyi 440 bin Dolar olarak yaptım" dedi.

"TEHDİT EDİLDİM"
Şahısların serbest bırakılmasıyla ilgili olarak herhangi bir yorum yapmayan Van der Wiel, "Gülüşüm bile yetmiyor mu bu soruya. Adamlar serbest bırakıldı, şaka gibi bir durum. Bir sürü dolandırıcılık dosyası ve davası var. Adam serbest bırakılıyor. 6 tane dosyası var. O kadar davası var, aynı günde şikayetçi olduk. 105 bin Dolar aldığı bir çocuk daha var. Bir Tayland kulübünden de 1 milyon 200 bin Dolar para aldı. Onların avukatları da şikayetçi oldu. Bu kadar delil var, adamlar tehdit ediyor ama ortaya böyle bir sonuç çıkıyor! Ben parayı geri istedim. Sonra 600 bin Dolar daha istediler ve verdiğiniz para yanar dedi. Ben paramı geri istedim, Ümit Akbulut telefonda 'Burası benim ülkem, bir telefonla 10 kişiyi götürürüm' diyerek tehdit etti." ifadelerini kullandı.

"SNEIJDER'E DE YANAŞMIŞLAR"
Konuyla ilgili olarak Hollanda Konsolosluğu'na herhangi bir başvuruda bulunmadığını da sözlerine ekleyen Van der Wiel, "Baktım burada herhangi bir durum olmuyor, 2 gün içinde konsolosluğa gideceğim. Sneijder'le samimiyetim var. Bana 'Neden para verdiniz? Bana da yanaşmaya çalıştı ama ben "Defol git." dedim' dedi. Benim yurt dışında da yatırımlarım var, hiçbir zaman bir sorun yaşamadım. İlk kez burada böyle bir durum oldu. Van Persie'ye yanaşamamışlar. Onu dolandırmak için herhangi bir girişimde bulunmamışlar" diye konuştu. Hollandalı oyuncu son olarak, "Buraya futbol oynamak için geldim. Eğer bu sorunumu çözersem durumum futbol olarak da olumlu sonuçlanır. Önümüzdeki sene çok daha farklı bir performans sergilerim." sözlerini ifadeleriyle tamamladı.

"AVUKATLAR İKİ YÜZLÜ OYNADI"
Oyuncunun menajeri Mehmet Zeki Şahin de, Ümit Akbulut'un hep yabancı oyuncuları dolandırmak için girişimde bulunduğunu söyleyerek, "Futbolcuları arabalar ve videolarla kandırıyor. Şikayetçi olduk ancak avukatlar, hem bizden hem de karşı taraftan para aldı. Futbolcunun yaptığı ödemelerin dekontlarını gönderdim. Öncelikle inşaat işleriyle ilgili bir girişimde bulunuldu. Van der Wiel'ın ız arkadaşı beni arayıp haber verdi. Durumu böyle öğrendim" dedi.