Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Barisic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, karşılaşmaya iyi başladıklarını söyledi. Maçın hemen başlarında Kayserispor'un çok ucuz bir gol attığını ifade eden Barisic, "Daha önce iki oyuncu yerde yatarken, hakem oyunu durdurmuştu. Bizim takımımızda Serdar Deliktaş yerde yatarken, hakem oyunu durdurmadı. Oyuncu arkadaşlarımız durdular hakem oyunu durduracak diye. Fakat neticesinde çok ucuz bir gol attı Kayserispor. Ardından oyun dengemizi kaybettik, ister istemez. Çünkü bütün arkadaşlarımız sinirlendi. Kızgın bir şekilde oyuna devam etmek zorunda kaldılar." diye konuştu.

İkinci yarıya çok dinamik, arzulu ve istekli başladıklarını aktaran Barisic, şöyle konuştu:

"Gol fırsatlarımız da vardı neticesinde oyunu 1-1 beraberliğe getirdik. Ancak golün hemen ardından çok erken bir süre içerisinde ikinci golü gördük kalemizde. Oyuncu arkadaşlarım bugün bir artıya imza attı. Ciddi anlamda o isteği, arzuyu gösterdiler 2-1'den sonra. Müthiş bir geri dönme tekrar gol bulma arzusu vardı, neticesinde de golü bulduk. Yalnız bir pozisyon var son dakikalarda tam göremedim, gidince bakacağım. Muhtemelen 'penaltı' diye tahmin ediyorum. Son dakikalarda penaltının verilmediğini düşünüyorum."

KAYSERİSPOR CEPHESİ
Kayserispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da Kardemir Karabükspor karşısında puan aldıkları için sevinçli olduklarını belirtti.

İki takımında ligde yerinin garanti olmasına rağmen çok tempolu ve pozisyonlu bir maç izlettirdiklerini vurgulayan Bakkal, "Kendi açımızdan galibiyeti hak eden bir Kayserispor vardı. İyi futbol için seviniyorum ama kaçırdığımız goller için üzülüyorum. Ancak bu kadar üretken bir takımın önümüzdeki haftada bir maçı var. Onda da Umut Bulut'un inşallah gol değil goller atacağını ümit ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İki takımın da oyunu kötüleştirmeden oynadığını dile getiren Bakkal, şunları kaydetti:

"Biz özellikle Kardemir Karabükspor'un içerideki maçlarında çok etkili olduğunu iyi analiz ettik. Oynama alanı ve fazla pozisyon vermedik. 2 tane yan toptan gol yedik, bu bizim için handikap. Puan aldığım için sevinçliyim, pozisyon ürettiğimiz için memnunun ama atamadığımız için, haksız beraberlikle buradan ayrıldığımız için de üzgünüm. Önemli olan bizim için ligde kalmaktı, bunu başardık. Namağlup durumumuz devam ediyor bu benim için ayrı bir sevinç."