Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray futbol direktörü Cenk Ergün, 3-2'lik Alanyasor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cenk Ergün, "Gereken maçları kazanamadığımız için arzu ettiğimiz yerden uzaklaştık. Son dönemde üst üste 3 maç kazandık. Üçüncülük şansımız devam ediyor fakat bu, bizim elimizde değil. Bizim kazanırken rakibin de puan kaybetmesi gerekiyor. Türkiye Kupası finali de Avrupa'ya giderken durumumuzu etkileyecek. Biz üzerimize düşeni yapalım. Galibiyet için çıkıp kazanalım. Sonra diğer maçlarda neler olacak; sezon nasıl kapanacak görelim." ifadeleriyle lig ve maç değerlendirmesinde bulundu.

Ergün, Bafetimbi Gomis'in transferi için Fransa'ya gideceği iddialarınıysa "Kendisini Galatasaray'dan büyük gören bazıları, benle yurt dışında transfer görüşmesi yaptığını iddia edenler hatta cebime uçak bileti koyanlar... Bunlarla uğraşmakta enerjimizi ve mesaimizi başka yerlere harcayamıyoruz. Yönetimin verdiği talimatlar doğrultusunda işimizi yapıyoruz. Benim çalışma prensibimde bunları konuşmamak var. Gerçekleşeceği zaman ortaya çıkar. Bu tip spekülasyonlar negatif olarak etkiliyor. Biten işler olduğunda duyurusunu resmi olarak paylaşmak istiyorum. Bu dedikodular içinde çok yoruluyoruz. Görüştüğümüz kulüpler, isimler de etkileniyor. Gerçeklerimiz dışında bir gerçek çıkıyor. Bütçemiz ve ihtiyaçlarımız belli. Buna göre hareket ediyoruz." sözleriyle yanıtladı.

"GİTME İHTİMALİ OLAN ARKADAŞLARIMIZ VAR!"
Ergün, sözleşmesi bitecek oyuncularla ilgili de açıklama yaptı. Ergün, "Cumartesi günkü sezonun son maçından sonra daha net konuşabileceğiz. Aldığımız ve alacağımız kararları paylaşacağız. Gitme ihtimali, sözleşmesi değişecek arkadaşlarımız var. Bunlarla ilgili yorum yapmanın manası yok. Son maçımızı oynayıp konuşalım sonra konuşuruz." dedi.

Ergün, transfer politikalarının Avrupa'daki durumlarıyla doğrudan ilgili olduğunun altını çizerken "Alışıldığı gibi Şampiyonlar Ligi'ne katılan halimiz ile şu an Avrupa Ligi'ne ön eleme oynama ihtimali olan Galatasaray'ın projesini anlatmak farklı. Ayrıca Avrupa'da da bizim kadar maaş ödeyen ülkeler var. Bu güç farkı kapandı." ifadelerini kullandı.