Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakipleri
Süper Lig'i 3. sırada tamamlayan Fenerbahçe, Avrupa Ligi'ne 3. ön eleme turundan katılacak ve seri başı olacak.
Fenerbahçe turu geçmesi halinde 4. ön eleme turunda (Play-off turu) da seri başı olacak. Fenerbahçe gruplara kalması halinde kura çekimine 1. torbadan katılacak.
Fenerbahçe'nin, kura çekimi 14 Temmuz'da yapılacak olan 3. ön eleme turundaki ilk maçı 27 Temmuz'da, rövanşı ise 3 Ağustos'ta olacak.
Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri:
Arka Gdynia (Polonya)
SCR Altach (Avusturya)
Odd Grenland (Norveç)
Panionios (Yunanistan)
FK Ventspils (Letonya)
Sturm Graz (Avusturya)
Beitar Jerusalem (İsrail)
Aberdeen (İskoçya)
Skenderbeu Korçe (Arnavutluk)
FC Utrecht (Hollanda)
St. Johnstone (İskoçya)
AS Trencin (Slovakya)
Shakhtior Saligorsk (Belarus)
Gabala FK (Azerbaycan)
Inter Bakü (Azerbaycan)
Slovan Bratislava (Slovakya)
Videoton Fehervar (Macaristan)
Brondby IF (Danimarka)
AEK Larnaca (Güney Kıbrıs)
AEL Limasol (Güney Kıbrıs)
Kızılyıldız (Sırbistan)
AIK Stockholm (İsveç)
FC Luzern (İsviçre)
Vojvodina Novi Sad (Sırbistan)
Dinamo Bükreş (Romanya)
FC Oleksandriya (Ukrayna)
Olimpik Donetsk (Ukrayna)
KV Oostende (Belçika)
Universitatea Craiova (Romanya)
GALATASARAY...
Süper Lig'i 4. sırada bitiren Galatasaray ise Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan katılacak ve seri başı olacak. Galatasaray turu geçmesi halinde 3. ön eleme turunda seri başı olacak.
Galatasaray 4. ön eleme turuna(Play-off turu) kalması durumunda da seri başı olacak.
Sarı-Kırmızılılar, gruplara kalması halinde ise kura çekimine 1. torbadan katılacak.
Galatasaray'ın, kura çekimi 19 Haziran'da yapılacak olan 2. ön eleme turundaki ilk maçı 13 Temmuz'da, rövanşı ise 20 Temmuz'da olacak.
Galatasaray'ın muhtemel rakipleri:
SK Brann Bergen (Norveç)
(Polonya Ligi üçüncüsü)
KR Rejkjavik (İzlanda)
Dinamo Brest (Belarus)
Ostersunds (İsveç)
Bnei Yehuda (İsrail)
Botev Plovdiv (Bulgaristan)
Crusaders Belfast (K.İrlanda)
Dacia Kişinev (Moldova)
Ferencvaros (Macaristan)
FK Sarajevo (Bosna Hersek)
Glasgow Rangers (İskoçya)
FK Haugesund (Norveç)
IFK Norrköping (İsveç)
Irtysh Pavlodar (Kazakistan)
Kairat Almaty (Kazakistan)
Kalju Nomme (Estonya)
Levadia Talinn (Estonya)
Levski Sofya (Bulgaristan)
Lyngby BK (Danimarka)
Milsami Orhei (Moldova)
Mladost Podgorica (Karadağ)
NK Domzale (Slovenya)
Olimpija Ljubljana (Slovenya)
Ordabasy Shymkent (Kazakistan)
Osijek (Hırvatistan)
Rabotnicki Üsküp (Makedonya)
Shirak Gyumri (Ermenistan)
Stjarnan FC (İzlanda)
FC Vaduz (Liechtenstein)
Valetta FC (Malta)
Zeljeznicar Sarajevo (Bosna Hersek)
Zira FK (Azerbaycan)