Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Evkur Yeni Malatyaspor Kulübünün Nurettin Soykan Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Spor Toto Teşkilatı tarafından yapılan yeni binayı gezen Başkan Çakır, daha sonra 1983 yılında yapılan ve halen kullanılmakta olan kulüp tesislerini gezerek, yapılacak tadilat çalışmaları öncesi yetkililerden bilgi aldı.

Evkur Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı ile de görüşen Çakır, Evkur Yeni Malatyaspor'un modern tesislere sahip olabilmesi için gerekli desteklerin verileceğini belirterek, şimdiden proje çalışmalarına başlandığını kaydetti.

İlgili teknik ekiple yeni ve eski tesisleri gezdiklerini aktaran Çakır, şöyle devam etti:

"Süper Lig'e çıkan takımımıza modern bir çalışma alanı oluşturmak için çalışıyoruz. Yeni binanın tüm eksiklerini giderip, iç mimarisini takımımızın ihtiyacına göre yapacağız. Bir futbol takımının ihtiyaç duyduğu her şeyi yansıtmayı amaçlıyoruz. Evkur Yeni Malatyaspor yönetimiyle bunları oturup istişare edeceğiz. Yeni teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın tesislerle ilgili beklentilerini biliyorum. Proje çalışmalarına ekip arkadaşlarımız başladı. Süper Lig'de kalıcı olmak için tesislerimizi yapmak zorundayız."

KAMP KADROSU BELLİ OLDU
Süper Lig'in yeni ekibi Evkur Yeni Malatyaspor'un kamp kadrosu açıklandı. Süper Lig'e bu sene yükselen Evkur Yeni Malatyaspor'da yeni sezon çalışmalarına katılan futbolcular açıkladı. Murat Yıldırım dışında sözleşmesi biten oyuncularla yola devam etmeyecek olan sarı-siyahlılar, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın 'Oyuncuların hepsini görmek istiyorum' demesi üzerine kalabalık bir kamp kadrosu belirledi.

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, yaptığı açıklamada, "Kamp kadromuza Ertuğrul Hoca ile birlikte karar verdik. İlk etapta geçen yıldan 14 isim kampımıza katılacak. Ancak hoca 4 ya da 5 ismi gönderebilir" dedi.

Buna göre Evkur Yeni Malatyaspor'un Bolu kampına şu futbolcuların davet edileceği belirtildi:

"Vedat Kapurtu, Ertaç Özbir, Sadık Çiftpınar, Murat Akça, Murat Yıldırım, Azubuike, Dialiba, Ayite, Eren, Sedat, Pereira, Ayite, Mba, Ahmet Aras"

Bonservisi Evkur Yeni Malatyaspor'da olan ancak geçen sezonu başka kulüplerde kiralık olarak geçiren, Kamil, Taşkın, Savaş ve kaleci Emre'nin de yine kiralama yöntemiyle başka kulüplere gönderilecekleri belirtildi.