Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sarı-siyahlı kulübün başkanı Adil Gevrek, sezon hazırlıkları, transfer çalışmaları ve takımın hedefleri hakkında AA muhabirine açıklamada bulundu.

Başkan Gevrek, yeni sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürdüklerini belirterek, daha Süper Lig'e yükselmeden transfer çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Bu kapsamda yurt dışında takip ettikleri futbolcuların bulunduğunu aktaran Gevrek, şu ana kadar Fransa'nın Strasbourg takımından Khalid Boutaib, Beninli milli kaleci Fabien Farnolle, Atiker Konyaspor ile sözleşmesi sona eren Ali Dere ve Arjantin 1. Futbol Ligi takımlarından San Martin'de forma giyen santrfor Emanuel Dening'i transfer ettiklerini belirtti.

Gevrek, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini anlatarak, "Bayramdan belki birkaç gün sonra inşallah birkaç imza atılacak. Transfer görüşmelerimiz devam ediyor, sadece imza aşamasına gelen 2-3 oyuncu var. Kampımız 1 Temmuz'da başlıyor. O futbolcuları kampa yetiştirmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Uzun vadeli projelerinin olduğuna değinen Gevrek, şunları kaydetti:

"Süper Lig'de kalıcı olmamız lazım. Bu sezon zor geçecek. 13-14 transfer yapacaksın, onlar gelip uyum sağlayacak kolay değil ancak titizlikle, dikkatlice çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah çok güzel bir takım kuracağız. Uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor. Bizim mutlaka Malatya'da bir tesis yapmamız lazım, altyapıya ciddi yatırım yapmamız gerekiyor. Altyapıya yatırım yaparak hem Malatya'daki hem de yöredeki çocukları yetiştirmemiz lazım. Bu anlamda teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın da daha önceki başarıları var. Hocamızla, camiamızla, siyasetçilerimizle, herkesin desteği olması lazım. Hem Malatya'yı hem de bölgeyi en iyi şekilde temsil etmek için uzun vadeli ve planlı gitmemiz gerekli."

"DIA İLE BİRKAÇ GÜN İÇİNDE İMZAYI ATACAĞIZ"
Adil Gevrek, daha önce Fenerbahçe forması giyen Senegalli kanat oyuncusu Issiar Dia ile imza aşamasına geldiklerini aktardı.

Fransa 1. Futbol Ligi takımlarından Nancy'de geride kalan sezon 31 maçta 8 gol atan Issiar Dia ile uzun zamandır görüştüklerini belirten Gevrek, "Issiar Dia ile bütün görüşmeler yapıldı, sadece imzaya kaldı. İnşallah birkaç gün içinde aksilik olmazsa imzayı atacağız. Arjantin'de izlediğimiz futbolcu var, onda da tam bir noktaya gelindi ancak imza atılmadan bir şey diyemiyoruz. İnşallah birkaç gün içerisinde o da bitmiş olacak. Tabii defansa da 2 stoper almamız lazım. O konuyla ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah stoper konusu da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak." değerlendirmesinde bulundu.

"BÖLGEMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ"
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Süper Lig'deki tek temsilcisi olduklarını kaydeden Gevrek, şöyle konuştu:

"Hem Malatya'yı hem de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini Süper Lig'de en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliğinin de başkanlığını yaptığım için zaman zaman bölgenin sivil toplum liderleriyle de görüşüyorum. Sağ olsun onlar da bize 'Malatyaspor bölgemizin takımı' diye ciddi destek veriyor ve sahipleniyor. O anlamda sadece Malatya'yı değil bölgeyi de sahiplenmek için çalışmalarımız var. Onlarla hem Malatya'yı hem de bölgeyi en güzel şekilde temsil etmemiz lazım."