Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sakaryaspor Altyapı Koordinatörü Tamer İlaçan, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya’nın bir sporcu fabrikası olduğunu, hem Türkiye geneline hem de Sakaryaspor’a oyuncu yetiştirmek için çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirtti.

Sakaryaspor altyapısından 5 futbolcunun Fenerbahçe’ye transfer olduğunu aktaran İlaçan, Sakaryaspor ve milli takıma yakışacak, istikbal vadeden sporcular yetiştirmek için çaba gösterdiklerini bildirdi.

Transfer olan futbolcular hakkında bilgi veren İlaçan, şunları kaydetti:

"2002 doğumlu futbolcularımızdan Gülhan Üreyen ve Yusuf Saruhan, 2001 doğumlu futbolcularımızdan Taha Bozkurt, Emir Miray Köksal ve Temel Çakmak Fenerbahçe’ye transfer oldu. Temel Çakmak yaşadığı sakatlık nedeniyle devre arasında yeni takımına katılacak."

İlaçan, altyapının çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğinin belirterek, geçen sezon ve bu sezon toplamda 380 futbolcu denediklerini vurguladı.

Bu sporcuları altyapı tesislerinde kendi imkanlarıyla ağırladıklarını ifade eden İlaçan, "Bunların dışında seçmeye gelen 139 futbolcu ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanından toplam 519 futbolcuyu misafir ettik. Amacımız Sakaryaspor’a ve milli takıma yakışacak, istikbal vadeden sporcular yetiştirmek." ifadesini kullandı.