Başkan Canaydın, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Feldkamp'ın da katıldığı ve 3 saat süren yönetim kurulu toplantısının ardından, futbol şubesi sorumlusu Adnan Polat ile birlikte basın açıklaması yaptı. Başkan Özhan Canaydın, Feldkamp ile sohbet ettiklerini belirterek, ''Eski hocamızla eskilerden konuşup bugünlere geldik, inşallah yeni dönemde hocamız Feldkamp'tır. Kendisi yarın basın toplantısıyla açıklamalarda bulunacaktır. Hayırlı olsun camiamıza'' dedi.

Futbol şubesi sorumlusunun bu sezon da Adnan Polat olacağını dile getiren başkan Canaydın, ''Bu sezon için kendisine bol şans diliyorum. İnşallah her şey çok güzel olacak'' ifadesini kullandı.

Başkan Canaydın, toplantıda çok sayıda yöneticinin olmamasının hatırlatılması üzerine, ''Böyle bir şey yok, toplantı için son dakikada yurt dışından gelenler yetişti, burada olanların ağırlığı geldi'' diye konuştu.

Bir basın mensubunun ''Bazı yöneticiler artık toplantılara katılmayacaklarını açıkladılar'' demesi üzerine Canaydın, ''Siz gelirsiniz'' esprisini yaparken, daha sonra ''Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz, hiç heyecanlanmayın. Her şey süt liman devam eder'' dedi.

Bu arada, Özhan Canaydın ve Adnan Polat, toplantının ardından tesislerden aynı araçla ayrıldı.

HAZNEDAROĞLU: ''BEN İKNA OLDUM''

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Semih Haznedaroğlu, toplantı çıkışında yaptığı açıklamada, Feldkamp'ı çok sağlam ve dinç gördüğünü belirterek, Alman çalıştırıcının kendisini ikna ettiğini söyledi.

Felkamp'ın, kendisinden çok emin olduğunu dile getiren Haznedaroğlu, ''Toplantıda, (Ben başarılı olmaya geldim) dedi. Kendisi Türkiye'yi, Türk takımlarını ve Galatasaray'ı çok iyi tanıyor. Şahsen benim içimdeki bütün tereddütler yok oldu. Onu aslanlar gibi gördüm, hırslıydı. Benim gönlüm rahat'' diye konuştu.

Semih Haznedaroğlu, Feldkamp ile anlaşmanın yapıldığını da dile getirirken, yardımcılarından birinin Ahmet Akcan olacağını söyledi.

Haznedaroğlu, toplantıya katılmayan üyeler için ise ''Onu başkana soracaksınız, belki işleri vardı'' ifadesini kullandı.

KATILMAYANLAR

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 3 saat süren toplantıya bazı yöneticilerin katılmaması dikkat çekti.

Toplantıya Şükrü Ergün, Celal Gürcan, Ali Gürsoy, Engin Akçakoca, Cengiz Özyalçın, Atilla Kınay ve Fatih Gökşen katılmadı.

Toplantıda Özhan Canaydın, Adnan Polat, Semih Haznedaroğlu, Ahmet Dedehayır, Işın Çelebi, Vedat İrdelp, Tunca Hazinadaroğlu ve Şükrü Ergün hazır bulundu.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Feldkamp, yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla yeni dönem için görüşlerini açıklayacak.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde saat 11.00'de düzenlenecek basın toplantısında, Adnan Polat da hazır bulunacak.

AA